Huawei P50 Pro ve P50 Pocket – Öne Çıkan Özellikler

Huawei P50 Pro ve P50 Pocket değerli telefonlar. Akıllı telefon tasarımı, donanımı ve kamera özellikleri kelam konusu olduğunda Huawei son 10 yılın en başarılı şirketleri ortasında yer alıyor. P serisi ve Mate serisi ile dikkat çeken şirketin ülkemizde satışa sunduğu yeni amiral gemisi telefonlar, kamera, ekran ve tasarım çizgileriyle farklarını ortaya koymayı başarıyor.

Tasarım kelam konusu olduğunda HUAWEI P50 Pro, akıllı telefona farklı, şık bir görünüm kazandıran Çift Matrisli Kamera Dizaynını kullanıyor. Ayrıyeten HUAWEI P50 Pro, toza ve suya dayanıklılık için IP68 sertifikasına sahip. Çerçeveler metal ve ön/arka yüzey de camla kaplı.

HUAWEI P50 Pro 1,07 milyara kadar rengi destekleyen 3D kavisli bir cam ekrana sahip. 120Hz’e kadar yenileme suratı ve 300Hz dokunmatik örnekleme suratı ile akıcı bir görsel tecrübe sunuyor. Huawei bu ekrana True-Chrome Display ismini veriyor ve kullanıcılara HDR görüntü izleme hatta kaydetme imkanı veriliyor.
Ayrıyeten P50 Pro’nun stereo hoparlöre sahip olması değerli bir artı olarak karşımıza çıkıyor.

HUAWEI P50 Pro, RGB kamera, monokrom kamera ve çok spektrumlu bir sensör içeren Ana Kamera Matrisine sahip birinci Çift Matrisli Kamera sistemiyle bizleri tanıştırıyor. zaktaki objeleri fotoğraflamak bile artık sorun olmayacak. HUAWEI P50 Pro, 100x’e kadar yakınlaştırma özelliğine sahip periskop zoom lensi, ultra geniş açılı lens ve sabitleme teknolojisi ile donatılarak aygıtı elinizde tutarken uzaktaki küçük objelerin yahut objelerin sabit, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını kolay kolay çekebilmenizi sağlıyor.

Ayrıyeten Huawei P50 Pro DXoMark’tan 144 puan alarak bu alanda önder olmayı başarmış bir akıllı telefon. Kamera özellikleri yalnızca kağıt üzerinde değil, gerçekte de büyük işler başarıyor. Her yeni P serisi bize orijinal kamera özellikler sağlarken, telefonların yapay zeka süreç gücü arttıkça çok daha güzel sonuçlar karşımıza çıkıyor.
Telefon tıpkı vakitte Huawei ekosisteminin de kıymetli bir kesimi. Device+, EMUI 12, Çoklu Ekran İşbirliği ve Huawei Share P50 Pro’yu yazılım tarafında da ön plana çıkarıyor.

Huawei P50 Pro fiyatı ise 18.999 TL olarak belirlenmiş durumda.

Huawei P50 Pocket katlandığında sadece 15,2 mm ve açıldığında 7,2 mm inceliğinde. Daha da yeterli bir tecrübe için yeni akıllı telefon iki ekranla geliyor. Bunlardan en değerlisi, 21:9 en uzunluk oranı, 442 PPI piksel yoğunluğu, 1,07 milyar renk dayanağına sahip 6,9 inç esnek OLED ekran.

Ekran esnek olabilir lakin Huawei’nin mühendislik başarısı sayesinde, birebir vakitte konforlu bir tecrübe vaat ediyor. Geliştirilen menteşe yapısı sayesinde ekran kapaklar kapandığında içe yanlışsız bükülüyor ve ortada boşluk kalmıyor. Böylelikle P50 Pocket’ı kapattığınızda pak ve tasarım açısından sıkıntısız bir imgeyle karşılaşıyorsunuz. Ayrıyeten bu biçimde katlandığı için çok bükülme yaşanmıyor ve ortada göz tırmalayacak düzeyde bir ekran çizgisi oluşmuyor.
Bunun nedeniyse ekran etrafında yükseltilmiş bir kenar bulunması. Bu sayede ekran korunurken, tasarım tarafında da şık bir tercih yapılmış oluyor. Ekran açıldığında ise Huawei P50 Pocket tek elle rahatça kullanabileceğiniz bir ergonomiye sahip oluyor.
Kapak ekranı ise, çeşitli bilgilere kolay erişim sağlarken ayrıyeten müziği yönetmek, takviminizi denetim etmek, fotoğraf yahut görüntü çekmek ve bildirimleri yönetmek için de kullanılabilir.

Huawei’nin katlanabilir akıllı telefonunda 10 Kanallı Multi-Spectrum Sensörü, Ultra Spektrum kamera matrisi, AF Lazer, 40MP True-Chroma Kamera, 13MP Ultra Geniş Açı Lens ve 32MP Ultra Spektrum kamera bulunuyor.

Huawei P50 Pocket, yanında FreeBuds Lipstick kablosuz bluetooth kulaklık armağanı ile birlikte 27.999 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.