Epic Games, Sony ve Kirkbi’den 2 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Epic Games, büyüme ve bir metaverse oluşturmaya harcayacağı 2 milyar dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırım çeşidi, Sony’nin yanı sıra, Lego Group’un gerisindeki yatırım şirketi olan Kirkbi’nin yatırımlarını içeriyordu. Her iki şirket de Epic Games’e 1 milyar dolar yatırım yaptı.

VentureBeat tarafından paylaşılan haberde belirtilene nazaran, Epic Games’in bu yatırım sonrası öz sermaye bedeli 31.5 milyar dolar oldu. Epic Games CEO’su Tim Sweeney, bu yatırımın şirketin metaverse vizyonunu genişletmeye yönelik olacağını söz etti ve şunları söyledi: “Bu yatırım, metaverse oluşturma ve oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte eğlenebilecekleri, markaların yaratıcı ve sürükleyici tecrübeler meydana getirebilecekleri ve içerik oluşturucuların bir topluluk inşa edebilecekleri ve gelişebilecekleri alanlar oluşturma çalışmalarımızı hızlandıracak.”

Kirkbi CEO’su Søren Thorup Sørensen bu yatırımla ilgili olarak, “Yatırımlarımızın bir kısmı, bizim ve çocuklarımızın içinde yaşayacağı, gelecekteki dünyayı etkileyeceğine inandığımız trendlere odaklanıyor. Bu yatırım, dijital oyun dünyasına katılımımızı hızlandıracak ve gelecekteki metaverse’e yönelik uzun vadeli bir odaklanma ile devam eden büyüme seyahatini desteklemek için Epic Games’e yatırım yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Sony Lideri ve CEO’su Kenichiro Yoshida ise yaptığı açıklamada, “Yaratıcı bir cümbüş şirketi olarak, içerik üreticilerinin ve kullanıcıların vakitlerini paylaştığı bir alan olan metaverse alanındaki alakamızı derinleştirmek için Epic’e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Ayrıyeten güçlü oyun motoru da dahil olmak üzere Epic’in uzmanlığının, Sony’nin teknolojileriyle birleşmesiyle sporda yeni dijital taraftar tecrübelerinin geliştirilmesi ve sanal yapım teşebbüslerimiz üzere çeşitli eforlarımızı hızlandıracağından eminiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.