Lego Star Wars, Elden Ring’i Steam’in En Çok Satanlar Listesinin Tepesinden İndirdi

From Software’in oyuncular tarafından ziyadesiyle beğenilen açık dünya rol yapma oyunu Elden Ring, nihayet Steam’in haftalık olarak en çok satan oyunlar listesinin tepesinden indirildi. 10 Nisan 2022’de sona eren hafta boyunca Lego Star Wars: The Skywalker Saga, Steam’in en çok satan oyunu olarak bunu başardı. SteamDB’nin paylaştığı bilgilere nazaran Elden Ring, kelam konusu haftada Valve’ın Steam Deck’inin akabinde 3. sırada yer alıyordu.

Bu son derece dikkat alımlı bir durum. Zira Elden Ring, 25 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden bu yana Steam’de her hafta en çok satan oyun olmuştu. Bandai Namco tarafından paylaşılan son sayıya nazaran, oyun bir aydan daha kısa bir müddette 12 milyon adetten fazla satarak büyük bir muvaffakiyet yakaladı.

Yıllar boyunca süren geliştirme süreci, ertelemeler ve geliştirici stüdyo içerisinde yaşanan birtakım işyeri sıkıntılarıyla ilgili haberlerin akabinde, Lego Star Wars: The Skywalker Saga nihayet 5 Nisan’da piyasaya sürüldü. Oyun, toplamda dokuz sinemadan meydana gelen “Skywalker Saga”da yer alan 400’den fazla oynanabilir karakteri içeriyor. Ayrıyeten önümüzdeki periyotta The Mandalorian DLC’nin gelmesiyle birlikte oyun daha da büyüyecek.

Steam’in geçtiğimiz hafta en çok satan 10 oyun listesinde Lego Star Wars: The Skywalker Saga yanı sıra, Rare’in tanınan korsan oyunu Sea of Thieves, Dread Hunger ve Horizon Zero Dawn Complete Edition yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir