ABD Temsilciler Meclisi 3,5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladı


class=”cf”>

Demokrat Parti’nin ılımlı ve ilerici kanadının uzlaşmaya varmasının peşinden söz mevzusu bütçe planı, 212’ye karşı 220 oyla kabul edildi.

Demokratların bütçe tasarısını Cumhuriyetçilerin desteği olmadan yazıp onaylamasının yolu açılırken, geçen ay Senato’dan geçen 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısının da 27 Eylül’e kadar oylanması kararlaştırıldı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, 3,5 trilyon dolarlık bütçenin ayrıntılarını belirlemek için Senato ile beraber çalışacaklarını belirtti.

Öte taraftan ABD Başkanı Biden, düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Temsilciler Meclisinin kararından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Amerikan halkına yatırım hayata geçirmeye bir adım daha yakınlaşıldığını dile getirdi.

Biden’ın ekonomi planının ikinci aşamasını oluşturan 3,5 trilyon dolarlık bütçe planında, toplumsal güvenlik programları ile iklim politikasına yönelik yatırımlar içeriyor.

Söz mevzusu plan ile ücretli aile ve esenlik izninin genişletilmesi, çocuk bakım programları, parasız okul öncesi eğitim, Medicare esenlik sigortasının kapsamının genişletilmesi, yeşil enerjinin teşviki için vergi teşvikleri sağlanması ve federal filodaki elektrikli vasıta sayısının artırılmasına yönelik düzenlemelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Tasarının vergi düzenlemelerinde değişikliği de içermesi umut ediliyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir