ABD’lilerin yarısı, işyerlerindeki aşı zorunluluğunu destekliyor


class=”cf”>

Associated Press – NORC Kamusal Araştırmalar Merkezinin 1729 kişi üstünde gerçekleştirdiği anket, uzaktan çalışan Amerikalıların yüzde 59’unun, ofiste çalışan Amerikalıların yüzde 47’sinin işyerlerinin aşı düzenlemelerinden memnun bulunduğunu gösterdi. Aşı zorunluluğuna karşı çıkanların oranı ise averaj yüzde 25’te kaldı.

Anket, bir ofiste çalışan Amerikalıların yüzde 50’sinin işyerlerindeki maske düzenlemelerinden memnun bulunduğunu ortaya koydu. Düzenlemeleri uzaktan çalışanların yüzde 59’u desteklerken, yüzde 29’un düzenlemelere karşı olduğu açıklandı.
Uzaktan çabalama ihtimali daha yüksek olan üniversite mezunlarının 10’da 6’sının, üniversite mezunu olmayanlarınsa 10’da 4’ünün aşı ve maske zorunluluğunu desteklediği açıklandı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA), BioNTech’in Kovid-19 aşısına hafta başlangıcında 16 yaş ve üstü için tam onay vermesinin peşinden bazı kurumlar ve firmalar, çalışanlarına aşı olmayı mecburi hale getirdi. Aşı zorunluluğu getiren kurumlar içinde federal ofislerin yanı sıra, New York ve California eyaletlerine bağlı işyerleri, Google, Facebook benzer halde teknoloji şirketleri, Walt Disney, Goldman Sachs, Delta Havayolları ve NFL bulunuyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir