Almanya’da araçların yüzde 80’inin elektrikli olacak


class=”cf”>

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ülkesindeki elektrikli araçlara ilişkin gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Almanya’da birkaç yıl içinde elektrikli hareketlilikte mühim bir atılım beklediğini kaydetti. Ülkede 2030 yılına kadar trafiğe kaydı yapılacak araçların yüzde 80’inin elektrikli araçlardan oluşmasının beklendiğini belirten Altmaier, “Bu gelecek için büyük bir adım” dedi.

Ülkesindeki ekonomik toparlanmanın devam etmesi mevzusunda da değerlendirmelerde bulunan Altmaier, Kovid-19 salgınında 4. dalga endişelerine karşın Almanya’da istikrarlı bir ekonomik toparlanma beklediğini söylemiş oldu. Altmaier, “İki kez aşılanmış kişiler yada Kovid-19 hastalığını geçirip, iyileşenler için artık herhangi bir engelleme uygulamak zorunda olmadığımız mevzusunda net bir bakış var. Bu da ekonomik faaliyetlerin yıl süresince mühim bir seviyede gerçekleşmesini sağlıyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Öte taraftan, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, daha ilkin 2030 yılına kadar yollarda 10 milyon elektrikli vasıta öngörürken, 17 Temmuz’da bu beklentisini 14 milyon adede yükseltmişti. Ülkenin 2030 senesinde enerji tüketiminin de bilhassa elektrikli otomobillerin yüksek elektrik talebiyle 645-665 terrawat/saate çıkarak, önceki varsayımlardan yüzde 15 daha oldukça artış göstermesi umut ediliyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir