Ankara’dan Bursa’ya Ar-Ge köprüsü – Son Dakika Haberler


class=”cf”>

Üstünova Mühendislik ve Ar-ge’nin Ankara ile Bursa içinde köprü kuran bir teknoloji şirketi bulunduğunu belirten Genel Müdür Tolga Üstünova, “Mühendislik çözümleri, bilişim teknolojileri ve endüstriyel işbirlikleri ana çabalama alanlarını oluşturmakla birlikte şirketimizin yapısının odak noktasında müdafa sanayisi içeriyor” dedi. Üstünova, “Ankara Üniversitesi Teknokentte yer edinen ana merkezde, otuzdan fazla mühendis ve teknik personelden oluşan ekibimiz, Türk müdafa sanayisi gereksinimleri doğrultusunda sistem mühendisliği, entegrasyon ve kontrol mühendisliği çözümleri sunmakta. Uludağ Üniversitesi Teknokent yerleşkesindeyse bölge firmalarıyla ortaklık yapılarak şehrin otomotiv kökenlerinden gelen sanayi anlayışını müdafa sanayisiyle öteki bir deyişle yüksek teknolojiyle buluşturma emekleri sürdürülmekte” diye konuştu.

İNOVASYON PROJELERİ

class=”cf”>

Bilişim başta olmak suretiyle değişik alanlara da yönelmeye başladıklarını aktaran Üstünova, “Sıfır hata payıyla çalışmaya alışmış en üst düzey gereksinimleri yönetebilen mühendislerle yakında ses getirecek çalışmalara imza atacağımızı düşünüyoruz. Bu emekler sonucunda yatırım yaptığımız inovasyon projeleriyle ziraat, esenlik ve enerji alanlarında kullanılacak yapay zekâ tabanlı disiplinler arası ürünlere tanıklık edilebiliriz” diye konuştu. Türkiye’deki sanayi firmalarını ve teknolojik alt yapıları işaret eden Üstünova, “Teknolojik alt yapı yeterliliği olan her şirket doğru entegrasyonla değişik sektörlerde çalışabilir, fakat biz çoğu zaman dünyanın geri kalanından değişik olarak bu esnekliği gösteremiyor ve kendi alanımıza sıkışıp kalıyoruz. Bizce bunun adı; varlığını, enerjisini ortaya çıkaramamaktır” ifadelerini kullandı.

BURSA’DA GENİŞLEME

Üstünova, şunları söylemiş oldu: “Sanayileşme ve Ar-Ge yönetimi benzer halde deneyimleriyle Ankara’daki etkin varlığımızı Bursa’da da genişleterek devam ettirme hedefimiz var. Nitekim şirket, bu yöndeki çabalarının meyvelerini bilhassa havacılık ile kara müdafa sistemlerinde Bursalı firmalarla kurduğu proje ve iş ortaklıklarıyla toplamaya başladı. Bu noktada Üstünova, sanayide katma kıymet yaratacak yeni ortaklık önerilerine daima açık bulunduğunu ifade ediyor. Üstünova’nın bu yaklaşımı, Bursalı firmalar benzer halde değişik sektörlerde potansiyellerini kullanmak isteyen işletmeler için de yeni alanlarda iş yapmak ya da mevcut işlerinin içerik ve hacmini geliştirmek mevzusunda dikkate kıymet seçenekler ve fırsatlar sunmaktadır.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir