ASELSAN’a internasyonal arenada ödül – Son Dakika Ekonomi Haberleri


class=”cf”>

ASELSAN, ASELSAN Sosyal İnovasyon Liderleri Yardımlaşma Derneği (ASİL) ile hayata geçirdiği toplumsal mesuliyet projeleri ve insan kaynakları alanında gerçekleştirdiği öğrenme ve gelişim projeleriyle The Stevie Awards for Great Employers’da iki dalda ödül almaya hak kazanmıştır.

The Stevie Awards for Great Employers çalışanlar için insan kaynakları projeleri üreten ve tatbik eden; dünyanın en iyi insan kaynakları profesyonellerini, takımlarını, başarılarını, uygulamalarını ve paydaşlarını ödüllendiren dünyanın en büyük gönüllü organizasyonlarından biri olarak kabul ediliyor.

29 ÜLKEDEN 950 ŞİRKET YARIŞTI

2021 senesinde insan kaynakları uygulamalarıyla ilgili ödül başvurusu kategorilerine, 29 değişik ülkeden 950den fazla şirket aday oldu. Başvurular internasyonal bir jüri tarafınca değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ASELSAN, dünyanın en prestijli ödüllerinden olan The Stevie Awards for Great Employers’da iki değişik kategoride ödül almaya hak kazanmıştır. ASELSAN, geçtiğimiz günlerde de çabalama arkadaşlarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği insan kaynakları projeleri ile Brandon Hall Group Human Capital Management (HCM) Excellence Awards’da dört dalda ödül kazanmıştı.

ÖĞRENME VE GELİŞİMDE LİDER ASELSAN

ASELSAN, gelişim değerinin ışığında, pandemi dönemine hususi tasarlanan eğitimler ile çabalama arkadaşlarının yanında yer aldı. Öne çıkan öğrenme ve gelişim projelerinden Bilgi Paylaşım Programı vasıtasıyla kurumsal bilginin paylaşımı ve birbirinden öğrenme kültürünün teşvik edilmesi amaçlandı. Bu sayede ASELSAN’lılar geliştirdikleri eğitimlerle öteki çabalama arkadaşlarının kişisel ve ustalaşmış gelişimine katkı sağlamış oldu. Jüri tarafınca değerlendirilen Öğrenme Yönetim Sistemi,  BİL-GE platformunda meydana getirilen emekler ve 2020 senesinde gerçekleştirdiği öğrenme ve gelişim projeleri ile çalışanları, stajyerleri ve paydaşlarıyla birlikte öğrenen ASELSAN En İyi Öğrenme / Eğitim Ekibi branşında bronz ödül almaya hak kazanmıştır.

ASELSAN TOPLUMUN DA YANINDA

Geleceğe umut hayata kıymet mottosuyla yola çıkan ASİL Derneği, kurulduğu 2019 yılından itibaren naturel afetlerde yapmış olduğu insani yardımlar, eğitimde fırsat eşitliği kapsamında öğrencilere verdiği eğitim desteği, gereksinim duyan hastalara vermiş olduğu esenlik desteği, geçim sıkıntısı olan ailelere sunmuş olduğu aile desteği ve hayata geçirdiği projelerle bronz ödüle layık görüldü.

ASİL Derneği, ASELSAN’ın yalnız müdafa ve teknolojiye değil, topluma da toplumsal mesuliyet anlamında kıymet sunan bir şirket bulunduğunu gösterebilmek amacıyla 2019da kuruldu. ASİL, kurulduğu günden bu yana gereksinim sahiplerine her koşulda güvenilir bir halde erişebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir