Dev şirketten flaş karar! 20 bin Afgan sığınmacıya parasız konaklama hizmeti verecek


class=”cf”>

İnternet üstünden oda ve ev kiralama hizmeti veren firmanın CEO’su Brian Chesky, Afganistan’daki gelişimleri “zamanımızın en büyük insani krizlerinden biri” olarak vasıflandırdı.

Brian Chesky, Airbnb’nin Afgan sığınmacılarla ilgili olarak bir şeyler yapma mevzusunda mesuliyet hissettiğini belirterek bu adımı attıklarını söylemiş oldu.

Chesky, “On binlerce Afgan sığınmacı dünyanın değişik bölgelerine yerleşmeye çalışırken, kaldıkları yer yeni yaşamlarının ilk adımı olacak” diye konuştu. Airbnb, en acil gereksinimleri belirlemek için sahadaki sivil cemaat kuruluşları ile çalıştığını deklare etti. Proje; Chesky, Airbnb ve Airbnb.org Mülteci Fonu tarafınca finanse edilecek.

Airbnb üstünden evlerini kiraya verenler “kriz durumundaki kişilere” konaklama olanağı sunmaları mevzusunda teşvik ediliyor. Bunun ilk adımı 2012’de ABD’deki Sandy Kasırgası sonrasında New York’ta 1000’den fazla kişinin acil konaklama ihtiyacı doğmasıyla atılmıştı. Airbnb, o günden beri 75 bin kişiye destek bulunduğunu deklare etti.

class=”cf”>

Şirket, ev sahiplerinin yıkım bölgelerindeki insanlara ya da savaştan kaçanlara parasız konaklama olanağı sunması için 2017’de Açık Evler girişimini başlattı. Ardından kar amacı gütmeyen Airbnb.org kuruldu.

Geçen hafta ise şirket, 1000 Afgan sığınmacıya geçici konaklama hizmeti için çeşitli yardım kuruluşlarına finansal destekte bulunmuş oldu. Hafta sonu ise ABD’ye getirilen 165 sığınmacıyı güvenli konutlara yerleştirdi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir