Fed’in Jackson Hole toplantısı sanal ortamda yapılacak


class=”cf”>

Kansas City Fed’den meydana getirilen açıklamada, her yıl dünyanın en mühim merkez bankacıları ve finans oyuncularını Wyoming eyaletinin Jackson Hole nahiyesinde bir araya getiren sempozyumun kısa sürede artan Kovid-19 riski sebebiyle 27 Ağustos’ta sanal olarak gerçekleştirileceği bildirildi.

Kansas City Fed Başkanı Esther George, mevzuya ilişkin, “Sağlık koşullarının planladığımız benzer halde bu yıl Jackson Lake Lodge’da fiziki olarak toplanabilmemizi engellediğinden dolayı hayal kırıklığı duysak da misafirlerimizin ve Teton ilçesi halkının güvenliği önceliğimizdir.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

POWELL’IN KONUŞMASI MERAKLA BEKLENİYOR

Öte taraftan Fed’in takviminde yer edinen bilgilerde, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole Toplantısı’nda yapacağı konuşmanın temasının “Ekonomik Görünüm” olacağı açıklandı.

Merakla beklenen konuşmanın başlığının geçen senenin aksine oldukça genel olduğu dikkati çekti.
Fed Başkanı Powell’ın geçen yıl Jackson Hole’da yapmış olduğu konuşmanın başlığı bankanın takviminde “Para Politikası Çerçevesi İncelemesi” olarak yer almıştı. Powell, geçen yılki görüşmede Fed’in para politikası stratejisinde değişikliğe gittiğini açıklayarak, bankanın “averaj” yüzde 2 enflasyonu hedefleyeceğini duyurmuştu.

class=”cf”>

Analistler, yatırımcıların gelecek hafta gerçekleştirilecek Jackson Hole toplantısına odaklandığını belirterek, Fed Başkanı Jerome Powell’ın burada yapacağı konuşmada varlık alımlarının azaltılmasında izlenecek yola dair daha oldukça netlik aranacağını kaydetti.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir