Halkbank, 2021 yılı 2. çeyrek finansal neticelerini deklare etti


class=”cf”>

Halkbank, esnaf ve sanatkârlar başta olmak suretiyle gerçek sektöre, gezim işletmelerine ve hanım girişimcilere uygun koşullarda finansman desteği sağlıyor. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Halkbank olarak bu zamanda toplam kredilerimizi yüzde 14,7 artışla 598,9 milyar TL’ye yükselterek, gerçek sektörün finansmana erişimine güçlü şekilde destek vermeyi sürdürdük” diye konuştu.   

Bu dönemde mevduat sahiplerinin Halkbank’a büyük ilgi gösterdiğine dikkat çeken Osman Arslan, “Toplam mevduatımızı yüzde 26,8 büyütme başarısı göstererek 507,3 milyar TL seviyesine getirdik ve etken büyüklüğümüzü de yüzde 20,3 artışla 716,5 milyar TL’ye taşıyarak Türkiye finans sektörüne yön veren öncü kurumlardan biri olma misyonumuzu sürdürdük” açıklamasını yapmış oldu. 

Halkbank Genel Müdürü sözlerini şu şekilde sürdürdü: ”Esnaf kredilerinin de dahil olduğu KOBİ kredilerinde son bir yılda 83 milyar TL kredi kullandırımı yapılarak 204,2 milyar TL’lik kredi bakiyesine ulaşılmıştır. Yüzde 21,3 seviyesindeki KOBİ Kredileri pazar payımızla sektördeki önder konumumuzu koruduk. Üreten Türkiye’nin güçlü bankası olarak KOBİ Bankacılığı alanında 83 senedir ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkımızı etkin şekilde ortaya koymaktayız.” 

Osman Arslan açıklamalarına; “Başarılı finansal sonuçların oluşmasında dijital dönüşüme zamanında yaptığımız yatırımların ve bu yolda aldığımız mesafenin de mühim bir oranı bulunmaktadır. Pandemi döneminde dijital ve mobil bankacılık kullanımı katlanarak artmıştır. 2021 Haziran sonu itibarıyla mobil şube, web bankacılığı, SMS, ATM ve Halkbank Dialog dijital kanallarımızdaki üye sayımızı artırdık. Banka organizasyon yapısında da Dijital Dönüşüm ve Dijital Bankacılık hizmetlerini öne çıkaracak şekilde değişim gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra geleneksel bankacılık hizmet kalitemizi de koruduk ve son 1 yılda 9 yeni şube açarak hizmet ağımızı genişlettik ve şube sayımızı 1.015’e yükselttik” şeklinde devam etti. 

class=”cf”>

“Yılın ikinci çeyreğinde bankamızın faaliyetleri açısından yoğun bir dönem geçirdik” diyen Osman Arslan, “Yeni yaşımıza girerken müessese misyonumuza uygun şekilde, toplumun değişik kesimlerinin gereksinimlerine yanıt vermeye odaklandık. Bu dönemde bilhassa hanım girişimcilerimize sağladığımız avantajlı finansal desteklerle, bankacılık sektöründe pozitif şekilde ayrıştık. Kadın Girişimci Kredi Paketimizi, yurt çapında düzenlediğimiz Üreten Kadınlar Toplantılarımızla duyurmaya devam ettik ve bu desteğimizden faydalanarak, görkemli işlere imza atan hanım girişimcilerimizin başarı hikayelerine tanık olduk. Bursa’dan Gaziantep’e, Antalya’dan Samsun’a dek hanımlarımız, sağladığımız finansal desteği yatırıma, istihdama ve ihracata dönüştürmektedir. Ortaya çıkan esin verici örnekler hanımlarımıza yönelik yeni destek sunar üretme mevzusunda bizleri teşvik etmektedir. Ayrıca Kadın Kooperatifleri Destek Paketimizi hayata geçirerek, birleşke çatısı altında etkinlik gösteren kadınlarımızın önündeki finansal engelleri aşmaya yöneldik. ‘Üreten Kadının Bankası’ anlayışıyla hanım girişimcileri destekleyecek yeni ürün ve hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz” bilgisini paylaştı. 

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir