Karadeniz’e tabiat tatili ilgisi – Son Dakika Haberler


class=”cf”>

Karadeniz Bölgesi, son yıllarda tabiat tatili tercih edenlerin gözde adresi haline geldi. Pandemi döneminde uzun süre evde kalanlar, yaz tatili planlamalarını doğadan yana kullanıyor.

Karadeniz’e gelen tatilciler, bilhassa hafta sonlarında yaylalar, ulusal parklar, vadiler ve şelalelerde serinliyor, tabiat yürüyüşü yapıyor.

Termal kaplıcalarda şifa arayanlar da sıcak su havuzlarına giriyor. Rize’de doğayla iç içe dinlence mekanlarında doluluk hafta sonlarında yüzde yüz seviyelerine ulaşıyor.

‘SERİN HAVA VE DOĞASI TERCİH NEDENİ’

Doğada dinlence icra eden Emre Şentürk “Muhteşem bir manzaranın içinde tatilimizi yapıyoruz. Yemyeşil bir ortam var” dedi.

Karadeniz’e tabiat tatili ilgisi

class=”cf”>

Ergun Kutlu ise “Viyana’dan geliyorum. Harika bir yere geldim. Yaylalarda gezerek ruhumu dinlendiriyorum. Pandemi sürecinde kalabalıktan uzak durmak da mühim, bunu da burada sağlıyoruz” diye konuştu.

Karadeniz’e tabiat tatili ilgisi

Türkiye’nin değişik yerlerinde dinlence yaptığını söyleyen Engin Şentürk de “Yaz sıcaklarının kendini iyice hissettirdiği bir dönemdeyiz. Karadeniz yaylaları havasıyla bizi bu sıcak ortamdan uzaklaştırıyor. Bunu bilerek buraya geldim. Yeşilin bin bir tonuyla yaylalar bizlere görkemli manzaralar sunuyor. Çok keyif aldığımız bir dinlence geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Karadeniz’e tabiat tatili ilgisi

Turizmci Amaç Ekşi de vakaların tekrardan artış gösterdiği dönemde kalabalıklardan uzaklaşmak isteyenler izole bir dinlence için yaylaları tercih ettiğini belirterek “Yaz sıcağının kendini iyice hissettirdiği bu zamanda serin havası ve görkemli doğasıyla Karadeniz yaylaları yerli yabancı turistlerin gene ilgi odağı” dedi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir