“Katılım Genç Gelişim” kabiliyet ve sertifikasyon programı başlıyor


class=”cf”>

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi hamiliğinde gerçekleşecek olan “Katılım Genç Gelişim” hususi kabiliyet ve sertifikasyon programıyla, genç kabiliyetlere alanında uzman eğitmenlerle hem yerel hem de internasyonal dinamiklere uygun nitelikli içerikler aktarılacak ve başarıya ulaşmış katılımcılar finans sertifikaları almaya hak kazanacak.

YETENEK VE GELİŞİM PROGRAMI

Finans sektörünün yükselen kıymeti “Katılım Finans” alanında yeni kariyer fırsatlarına “Katılım Genç Gelişim” kabiliyet ve gelişim programıyla ulaşılması hedefleniyor.

“Katılım Genç Gelişim” programı ile İstanbul Finans Merkezi projemizin iki temel unsurundan bir tanesi olan Katılım Finans alanında insan deposu potansiyeli artırılacak, kabiliyet geliştirme ve sertifikasyon süreçleri ile de nitelikli ve küresel rekabete açık yeni kabiliyetler sisteme kazandırılacak. Program yardımıyla katılımcılar; global perspektifte ve yerel dinamiklere uygun, nitelikli eğitim imkânı elde ederek, finans alanında kariyer yapma imkânı bulabilecek.

PROGRAM İKİ AŞAMDAN OLUŞUYOR

class=”cf”>

“Katılım Genç Gelişim” programı iki aşamadan oluşacak. İlk aşamada; bin kişilik kabiliyet seçimi ve eğitimi gerçekleştirilerek “Katılım Finans Temel Eğitimi Başarı Sertifikası” verilecek. İkinci aşamada ise, yüz kişilik kabiliyet seçiminin ve eğitiminin tamamlamasıyla birlikte “İslami Finans Yetenek Başarı Sertifikası (Certified Islamic Finance Talent)” verilerek değerlendirme sürecinin sonunda gelişim programı tamamlanmış olacak.

Eğitim süreci sonrası genç kabiliyetler Katılım Finans alanına hususi projeler geliştirecek ve jüri tarafınca hayata geçirilmeye uygun görülen en başarıya ulaşmış 3 projenin düşünce sahipleri olan genç kabiliyetlerimiz ödüllendirilecek.

Takvim

• Online Başvuru 23 Ağustos – 7 Eylül 

• Genel Yetenek Sınavı 11 Eylül-12 Eylül  

• Aday Seçimi 13 Eylül-15 Eylül 

• I. Sertifika Programı 18 Eylül-10 Ekim

• II. Sertifika Programı 16 Ekim-7 Kasım

• Sertifika ve Ödül Takdimi Aralık 2021

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir