Kerevitaş’ın 2021 yılının ilk yarısında konsolide cirosu 2 milyar TL’ye ulaştı

class=”cf”>

Kerevitaş’ın 2021 yılı sömestr konsolide cirosu bundan önceki senenin aynı dönemine nazaran yüzde 45,4 artışla 2,010 milyar TL oldu. Piyasa değerine nazaran Yıldız Holding’in halka açık ikinci büyük besin şirketi olan Kerevitaş’ın Dondurulmuş Gıda ve Konserve İş Birimi’nde ciro yüzde 27,5 artışla 551 milyon TL olarak gerçekleşirken; Yağ İş Birimi’nde ise ciro yüzde 54,2 artışla 1,489 milyar TL oldu. Ar-Ge ve inovasyona yapmış olduğu yatırımlarla pazar payını devamlı artıran Kerevitaş, yurt içinde olmasıyla birlikte ihracat pazarlarında da büyümesini geçen senenin aynı dönemine nazaran yüzde 80,6 oranında artışla sürdürdü. 

SuperFresh, ürün lansmanlarıyla gelişme stratejisini sürdürerek pazardaki liderliğini güçlendirdi. Yılın ilk altı ayında Cheddar Peynirli Pizza Tost, Özel Taşfırın Hamurlu Dört Peynirli Pizza, ince kesimli patatesler, Et Döner Patates ve Sandviç Ekmeği başta olmak suretiyle toplam 14 yeni çıkan ürünü tüketicilerin beğenisine sundu. Türkiye margarin sektörünün açık ara pazar lideri olan Besler ise 17 milyon haneye ulaşan yüksek penetrasyonu, yüzde 100 marka bilinirliğine haiz Bizim Yağ ve Teremyağ benzer halde markalarıyla senenin ilk yarısında yüzde 54 oranındaki ciro payını korudu. 

Kerevitaş CEO’su Şükrü Çin; inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarının firmanın büyümesinde belirleyici bulunduğunu belirterek firmanın ilk altı aylık finansal sonuçlarıyla ilgili şunları söylemiş oldu: “2021 yılının ilk yarısında şirketimizin cirosunu artırmaya devam ederek pazardaki güçlü konumumuzu koruduk ve bilhassa ihracat pazarlarında büyümemizi sürdürdük. Salgın dönemiyle birlikte pazarın değişen gereksinimleri ve müşterilerin beklentilerini yakından takip ederek senenin ilk altı ayında yenilikçi ürün lansmanlarına devam ettik. Kerevitaş olarak inovasyona ve Ar-Ge’ye devamlı yatırım hayata geçirmeye devam ederken dondurulmuş besin, konserve ve margarin pazarındaki önder konumumuzu sürdüreceğiz.”  

 

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir