Sabiha Gökçen’de yolcu sayısında yüzde 34 artış


class=”cf”>

Ülkede alınan pandemi önlemleri ve aşılama oranlarının hızla yükselmesi ile Türkiye’deki havalimanlarında yolcu sayıları hızla artıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu senenin ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcu geçiş yaparken, yolcu sayısı da geçen yıla nazaran yüzde 34 artış gösterdi. Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG şirketi de bilhassa artan iç hat yolcu trafiğinde yolcularına terminal içinde zaman kazandıran hizmetler ile birçok kolaylık sunuyor.

YOĞUN SAATLERDE YOLCULARA ÖNEMLİ ORANDA ZAMAN KAZANDIRIYOR

Terminal içinde hem ana girişte hem de iç hat ve dış hat ikinci güvenlik noktalarında bulunan fast track süratli geçiş noktaları, bilhassa yoğun saatlerde yolculara mühim oranda zaman kazandırıyor. Yine terminal içinde bulunan check-in cihazları yardımıyla yolcular, sıraya girmeden uçuş işlemlerini online olarak gerçekleştirebiliyor. Ayrıca terminaldeki self bagaj cihazları ile de yolcular gene sıraya girmeden kendi bagajını uçağa kendileri veriyorlar. Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG’ye ilişik internet sayfası ve mobil aplikasyon da hem terminale gelmeden ilkin hem de terminal içinde yolculara zaman kazandıracak birçok yolcu dostu uygulama içeriyor. Özellikle terminal içinde uçağa süratli bir halde gitmeyi elde eden navigasyon uygulaması yolculardan yoğun ilgi görüyor. Uçuş durumunu izlemek isteyen yolcular uçuşa kaydolarak uçağı kaçırma stresini yaşamıyor.

E- PASAPORT HİZMETİ İLE SIRA BEKLEMEDEN GEÇİŞ

class=”cf”>

Dış hat geçişlik kontrolü noktasında bulunan e-geçişlik hizmeti ise sıra beklemeden, dijital bir halde geçişlik kontrolünden hızlıca geçilmesine olanak sağlıyor. Öte taraftan İSG tarafınca bu yıl başlangıcında hizmete sokulan e-ticaret platformu shop@saw (shopatsaw.com) üstünden online alışveriş yapma olanağına haiz olan yolcular, daha terminale gelmeden siparişlerini vererek zaman kazanıyorlar.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir