Şimdi hedef 1 trilyon dolar


GÜRSEL BARAN/ATO Başkanı
Yaralar sarılıyor
Verilere bakıldığında bu yılı yüzde 7-8’lik büyümeyle kapatabiliriz. Göstergeler salgına karşın gerçek sektörün çalışmaktan, üretmekten vazgeçmeyerek yaralarını sarma mevzusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

ERDAL BAHÇIVAN/İSO Başkanı
Başarı hikâyesi
Sanayimizin Kovid-19 salgınından bu yana yazdığı başarı hikâyesi sürüyor. Hem işletme sermayelerinin değişik nedenlerden zor döndüğü hem de yeni yatırımlara gereksinim olduğu dönemde finansman ihtiyacı geçmişten oldukça daha oldukça.

İSMAİL GÜLLE/
TİM Başkanı
Yarısı ihracattan
İhracatın büyümeye katkısı senenin ilk yarısında 10.8 puan oldu. Yani büyümenin yarısı ihracattan geldi. Bu rakamlar, Türkiye’nin ihracatla yükseleceğine olan inancımızı güçlendirdi. Türkiye ekonomisi; ihracat öncülüğünde büyümeye devam edecek.

NURETTİN ÖZDEBİR/ASO Başkanı
Ekonominin yüz akı sanayi oldu
Ekonomide son dönemde sanayi ve ihracat odaklı bir gelişme performansı ortaya koyuyoruz. Sanayi üretimi, senenin ikinci çeyreğinde averaj yüzde 40.5 ve imalat sanayisinde yüzde 43’le son yıllardaki en yüksek büyümeyi kaydetti. Sanayi ekonomimizin yüz akı oldu.

ERDAL EREN/TMB Başkanı
Sürdürülebilir olmalı
Türkiye ekonomisinin bu yıl ilk çeyrekte yüzde 7, ikinci çeyrekte ise yüzde 21.7 büyümesi sevindirici. Büyümenin, sürdürülebilir olması için çalışmalıyız. Ekonomideki yüksek büyümeye karşın, inşaat sektörünün büyümesinin sınırı olan kalması sıkıntılarımıza işaret ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir