Son dakika… Altın fiyatlarında mühim gelişme


class=”cf”>

Ons altın tutarları 1800 doların üstünde tutunmaya başladı. Fed Başkanı Jerome Powell’ın tahvil alımını azaltma ve faiz artırımı mevzusunda net mesajlar vermemesi altına olan ilgiyi artırdı.

Jackson Hole sempozyumunda değerlendirme icra eden ABD Merkez bankası Başkanı Jerome Powell, yüzde 2 enflasyona sürdürülebilir temelde ulaşıp ulaşılamayacağını devrin göstereceğini belirterek, bugünün zorluklarına karşın ABD ekonomisinin pandemi öncesine benzer istihdama giden bir patikada bulunduğunu kaydetti.

Powell, varlık alımının azaltımı ve hızının faiz artırımının zamanlaması mevzusunda direkt bir işaret içermeyeceğini bildirdi.

ONS ALTIN 1800 DOLARIN ÜZERİNDE

Ons altın tutarları haftaya 1817 dolar seviyesinden başladı. Gün içinde en düşük 1817 dolar, en yüksek 1823 dolar seviyesi görüldü. Ons altındaki güçlenme gram altına da yansıdı.

GRAM ALTIN 490 LİRAYI GÖRDÜ

class=”cf”>

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında 540.6 lira ile zamanı zirvesine ulaşan gram altın tekrardan yükseliş trendine girdi. Haziran ayında zamanı zirve denemesi icra eden yalnız 2 lira arkasında kalan gram altın güne 487 liradan başiadı. Gün içinde en düşük 486.8 lirayı gören gram altın en yüksek 490.1 lirayı kontrol etti. Saat 08:38 itibariyle gram altın 488 liradan alıcı buluyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir