Son dakika… Memur zammı belli oldu! Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın: Yüzde 28’lik iyileştirme anlamına geliyor


class=”cf”>

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın açıklamaları şu şekilde:

Zaman olarak bizim sürecimiz bu süreci tamamen bitirmeye yetmiyor. Geniş bir alanı kapsıyor. Sayın Bakanımız içeride 2022 için 5+7, 2023 için 8+6 şeklinde rakamı kamuoyuyla paylaşmış oldu. Hayırlı uğurlu olsun.

İkinci yıl için yüzde 8’lik bir iyileştirme, bu anlamda beklentimizi de işaret etmektedir. Bu mevzuda yaptığımız görüşmelerde bu mevzuya ilişkimizin kaygımızın beklentimizin orana yansıtıldığını görüyoruz.

Diğer bir husus sözleşmeliler mevzusunda 2022 yılı içinde bu mevzuya ilişkin bir çabalama tamamlanması mevzusunda, daha ilkin sayın bakanımızla uzlaştığımıza ilişkin cümle kurdu. Ve sözleşmelilerin tamamını içinde bulundurma mevzusunda elimizden gelen gayreti gösterecek, sözleşme metnimizde itina göstereceğiz.

 

Yine 3600 ek gösterge mevzusunda gene aynı şekilde çerçeve 2022 yılı içinde tamamlanacak şekilde bir uzlaşımız içinde söz mevzusuydu. Bu mevzuda cümle kuruldu, bunda da çalışanları memnun edecek şekilde bir süreç yönetimi mevzusunda elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız.

İfade edilen sayı yüzde 26’ya karşılık ediyor. Toplu sözleşme ikramiyesinden gelen iki puan aylık iyileştirmeyle birlikte en düşük devlet memuru maaşında yüzde 28’lik bir iyileştirme anlamına gelmektedir bu.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir