Su kaynaklarında verimlilik sağlamak için Türkiye-Güney Kore iş birliği


class=”cf”>

“Gelecek ve gençler için esin veren bir teknoloji şirketi” felsefesiyle, Türkiye, ABD, İngiltere ve Güney Kore’de etkinlik göstermeye süregelen Cerebrum Tech, su kaynaklarının verimli kullanılması, su tüketiminde tutum sağlanması ve sürdürülebilirlik alanında teknolojiler geliştirmek suretiyle Güney Kore’den Wi.Plat şirketi ile iş birliği kurdu.

Bu iş birliğinin kurulması ve suyun verimli kullanılması üzerine teknolojiler üretilmesinin önemine dikkat çeken, Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, “Çevresel problemler, verimlilik ve sürdürülebilirlik benzer halde kavramlar günümüzde oldukça büyük önem arz ediyor. Özellikle su kaynaklarının verimli kullanılması tek başına oldukça mühim bir mevzu. Biz bu mevzuda teknoloji yardımıyla mühim adımlar atılabileceğini düşünüyoruz. Güney Kore’de etkinlik gösteren bir Türk teknoloji şirketi olarak Wi.Plat ile kurduğumuz iş birliği yardımıyla, su kaçaklarının yapay zeka kanalıyla tespit edilmesiyle hem su verimliliği hem de iş gücü ve kaynak verimliliği sağlamayı hedefliyoruz. Ürettiğimiz teknolojilerin ise Türkiye ve Güney Kore’de verimliliği sağlamasının yanı sıra dünyaya ihraç edilebilmesi öncelikli hedeflerimiz içinde içeriyor.” dedi.

Wi.Plat CEOsu Sanghoon Cha ise, “İklim değişikliğine bağlı anormalilerin artış göstermesiyle, su kaynaklarının korunması daha da mühim hale geldi. Bu anlamda su tedarik sistemlerindeki sızıntıları yönetmek için yenilikçi ve yüksek teknolojiler geliştiriyoruz. Su sızıntılarının azaltılmasıyla, öteki kaynakları da koruma altına alabileceğimizi düşünüyoruz. Su sızıntılarının yönetimi teknolojisi, iklim değişikliği, kaynak verimliliği benzer halde sorunların üstesinden gelebilmek için oldukça mühim. Cerebrum Tech ve Wi.Plat içinde meydana getirilen bu iş birliği yardımıyla, su verimliliği problemlerine çözümler üretmeyi ve iklim değişikliğine karşı akıllı kent teknolojileri geliştirmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Su kaynaklarında verimlilik sağlamak için Türkiye-Güney Kore iş birliği

Dünya Bankası Su Kaynakları Yönetimi Raporuna nazaran, insanlık artan talep, değişken arz, yaygın kirlilik ve suyla ilgili felaketlerle bağlantılı karmaşık zorluklarla karşı karşıya. İklim değişikliği ve nüfus artışının su kaynakları üstünde ek baskı oluşturması umut ediliyor. Her yıl 55 milyondan fazla insan kuraklıktan etkilenirken, 1995-2021 yılları içinde, gerçekleşen afetlerin derhal derhal yarısını seller oluşturuyor ve 2.3 milyar insan bu afetlerden etkilendiği belirtiliyor. Bu bağlamda su kaynaklarının yönetilmesi üzerine teknolojiler, su verimliliğinin temellerini oluşturuyor.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir