TÜGİAD ile TOBB’dan ‘dijital ve yeşil’ ortaklık


class=”cf”>

Görüşmede, dijital ve yeşil dönüşüm başta olmak suretiyle birçok alanda TÜGİAD ile TOBB içinde iş birliği sonucu alınırken ortak teknoloji merkezinin kurulması içinde ilk adımlar atıldı.

AKTİF KULLANACAĞIZ

Sürdürülebilir kalkınma için Türkiye’nin teknolojiyi üreten ve satan ülke konumunda olması gerektiğine inandıklarının altını çizen Çevikel, “TÜGİAD olarak dijital dönüşüm yolunda yazılım ve programcılıkta ülkemizin pazar payını büyütmek için teknoloji şirketleri ve Start-up’ların en yakın destekçisiyiz” dedi. TOBB tarafınca ABD’nin Chicago kentinde oluşturulan Türkiye Ticaret Merkezi’nin de dijital dönüşüm kapsamında oldukça mühim bulunduğunu da vurgulayan Çevikel, “Biz de TÜGİAD olarak, bu merkezi daha etken kullanarak ülkemizi gururla temsil etmek istiyoruz. Teknoloji Geliştirme Merkezi mevzusunda da TÜGİAD ve TOBB içinde TOBB Üniversitesi’ni de kapsayacak şekilde kapsamlı bir iş birliğini de hayata geçireceğiz” dedi. Avrupa Birliği’nin 1 milyar Euro bütçeli Avrupa Yeşil Mutabakat Projesi’nin de iş dünyası için dirimsel önemde bulunduğunu da vurgulayan Çevikel, “TOBB ile beraber de geleceğimizi belirleyecek bu alanda birlikte projelere imza atacağız” dedi.
2009’dan beri hanım ve genç girişimcilerin desteklenmesi için TOBB bünyesinde Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu kurulmasına öncülük ederek bir ilke imza attığını vurgulayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da “Uzun senelerdir hanım ve genç girişimcilerimizin desteklenmesi noktasında kurullarımız vasıtasıyla büyük işlere imza attık ve atıyoruz. Bu anlamda TÜGİAD’ın Genel Başkanın hanım olması, benim için son aşama mühim. O nedenle TÜGİAD ile her türlü iş birliğine açığız. Bu detay, benim için oldukça mühim olduğundan görüşmemiz de oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. Ayrıca bu görüşme vesilesiyle ortak teknoloji merkezi kurulması için ilk adımları da atmış olduk. Hayırlara vesile olsun” açıklamasını yapmış oldu.

‘ORTAK ADIMLAR ATACAĞIZ’

class=”cf”>

TÜGİAD’ın yürüttüğü emekleri ve gündemine almış olduğu projeleri yakından takip ve takdir ettiğini de kaydeden Rifat Hisarcıklıoğlu, “TÜGİAD benzer halde güçlü iş dünyası müesseselerinin sağladıkları katma değerler, bizlere fazlaca büyük zaman kazandırıyor. Yakın zamanda bir tam gün daha TÜGİAD ile görüşme yapacağız, düşünce alışverişinde bulunacağız. Böylece dijital dönüşüm yol haritasında aynı ekip içinde daha sağlam adımlar atacağız. Özellikle dijital dönüşüm, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve hanım girişimciler mevzularında TÜGİAD ile ortak adımlar atacağız” dedi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir