Türkiye’nin havacılık motor merkezi TEI’ye internasyonal ödül


class=”cf”>

Türkiye’nin havacılık motor merkezi TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), bağımsız araştırma şirketi Brandon Hall Group tarafınca düzenlenen “Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri” programında, “İnsan Kaynakları Yönetimi Mükemmeliyet Ödülleri” kategorisinde 2 altın ödül kazanmıştır.

Eskişehir’de kurulu şirket ek olarak iş dünyasının en prestijli ödüllerden “Büyük İşverenler için Stevie Awards” programında “Çalışan Bağlılığı Başarı Ödülü”nün de sahibi oldu.

TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Akşit, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, düz beyaz kağıttan, sıfırdan bir havacılık motoru geliştirmenin mühendisinden teknisyenine, uzmanından yöneticisine her kademede hem donanımlı hem fedakâr, hem de yetkin bir kadro ile mümkün olabildiğini söylemiş oldu.

Bu amaçla insan kaynakları alanında yaptıkları tüm çalışmalara oldukça önem verdiklerini belirten Akşit, TEI’nin insan kaynakları mükemmeliyetine giden yolculuğunun dizgesel bir dinleme, planlama ve uygulama döngüsünün hikayesi bulunduğunu söylemiş oldu.

Akşit, tüm çalışmaların belirledikleri insan kaynakları stratejileri çerçevesinde ilerlediğini dile getirerek, şu şekilde devam etti:

“Sadece son bir yılda çalışanlarımızın bakış açısından en iyi iş yeri ödülü, öğrencilerin bakış açısından ‘en iyi uzaktan eğitim programı’, Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü bakış açısından ‘hanım çalışanlarına maksimum kıymet veren’ şirket ödülü, iş başvurusunda bulunan adayların bakış açısından ‘insana saygı ödülü’ ve son olarak, yürüttüğümüz etkin insan deposu yönetimiyle internasyonal iş dünyasının bakış açısından ‘Brandon Hall İnsan Kaynakları Mükemmeliyet Ödülü’ ve ‘Büyük İşverenler için Stevie Awards’ ödülünü kazanmış oldu. Sadece bu yıl içinde aldığımız 7 mükemmel ödül TEI’nin gurur tablosudur. Bu büyük başarıda emek veren, başta insan kaynakları ekibimiz olmak suretiyle, tüm TEI çalışanlarını kutluyorum.”

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir