Yöneticilik yapıyordu… Merak ettiğinden iş kurdu! Şimdi 5 ülkeye ihraç ediyor


class=”cf”>

Üniversite eğitiminin peşinden kentteki kurumsal firmalarda yöneticilik icra eden 37 yaşındaki Tuncer Kankılıç, çocukluğundan bu yana ilgi duyduğu demir işlemeyi meslek edinmek suretiyle araştırma yapmış oldu. İşinden ayrılarak 2015 senesinde KOSGEB desteğiyle bir imalathane kuran Kankılıç, demirden dekoratif ürünler tasarlamaya başladı.

Kısa sürede işletmesini büyüten Kankılıç, iç pazarın yanında Almanya, Suriye, Irak, Filistin ve Azerbaycan’a ürün göndermeye başladı.
Kankılıç, AA muhabirine, mesleğine tutkuyla bağlı bulunduğunu, bunun başarıyı getirdiğini beyan etti.

Demiri ham olarak aldıklarını, belli kalıplarla işleyerek güzel duyu kıymet kattıklarını aktaran Kankılıç, “Ürünlerimiz, pencere, kapı, duvar ve duvar üstü aksesuarı olarak kullanılıyor. İnsanın ruhuna hitap edecek hale getirmeye çalışıyoruz. Demirle hayata güzellik katmaya çalışıyoruz.” dedi.

class=”cf”>

Kankılıç, ürettikleri dekoratif materyallerde Osmanlı, Selçuklu ve Anadolu motiflerini kullandıklarını belirterek bu motiflerin dış pazarda da ilgi görmesinden memnun olduklarını söylemiş oldu.

Tutkusunu ülke ekonomisine kıymet katacak boyuta getirmiş olduğundan kendisini talihli gördüğünü özetleyen Kankılıç, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Herkesin girişimci olması gerektiği kanaatindeyim. Sadece tüketen değil üreten olmamız lazım. İnsanlar ürettikçe haz alıyor. Başarı sağladığında üretim aşkın daha da artıyor.”

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir