Zigana Tüneli’nde sona yaklaşıldı – Son Dakika Haberler


class=”cf”>

Bakanlıktan meydana getirilen yazılı açıklamada, Trabzon-Gümüşhane kara yolu üstünde yapımı devam eden, her biri 14,5 kilometre ve toplam 29 kilometre uzunluğundaki Yeni Zigana Tüneli Projesi’nde yüzde 91 oranında kazı destekleme seviyesine gelindiği bildirildi.

Tünel tamamlandığında Trabzon ile Gümüşhane içinde araçla 1,5 saat olan ulaşımın 40 dakikaya düşeceği ifade edildi. Tünel çalışmalarında 24 saat vardiyalı çalışmaların sürdürüldüğü, ışığın görünmesine ise çift yönlü olarak 1,2 kilometre kaldığını açıklandı.

“DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TÜNELLERİNDEN BİR TANESİ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da mevzuyla ilgili yapmış olduğu yazılı açıklamada, “Zigana Tüneli bittiğinde Erzurum ile Trabzon içinde hem lojistik koridor olarak hem de ulaşım açısından büyük önem ihtiva eden bir tünel olacak. Dünyanın en mühim, en büyük tünellerinden bir tanesi olarak bölgeye büyük hizmetler meydana getirecek. Hem lojistik olarak Trabzon Limanı’nı Orta Anadolu’ya bağlayacak, Türkiye’nin güneyine, doğusuna bağlayacak mühim bir aks üstünde olacak” dedi.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir