“484 kişiyi soruşturmadan işe başlat, suçlu İçişleri Bakanlığı olsun”


İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Bazı belediyelerde terör örgütleriyle irtibatlı veya iltisaklı kişiler çalıştırılıyor ve yerde kişilere dokunulamıyor ise bunun sorumlusu kooperatif olumsuzlama il valileri veya İçişleri Bakanı” şeklindeki iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi. 


“Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Sen 484 kişiyi il ya bile şirketlerine hiçbir güvenlik soruşturması, arşiv araştırması yaptırmadan, HDPKK’ya şirin görünmek için işe başlat, suçlu bunu ortaya ağutur İçişleri Bakanlığı olsun.”


Bakan Yardımcısı Ersoy, PKK’nın nişan kadrosunda olan ve güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmalarda öldürülen teröristlerin ailelerinden 36 kişiyi hile yoluyla kanunsuz tek şekilde işe başlatanların suçu İçişleri Bakanlığı’na attığını kaydetti.


“Bakanlığımızı hedef almalarına yine şaşırmıyoruz”


Ersoy, “Her defasında devletimize, Silahlı Kuvvetlerimize, güvenlik güçlerimize ağır iftiralar atanları aklamaya çalışanların, yerde kez dahi terör iltisaklı kişileri belediyelere doldurarak suç işleyenleri olumsuzlama, görevini yaparak ortaya ağutur Bakanlığımızı hedef almalarına yine şaşırmıyoruz” dedi.


İçişleri Bakanlığı tarafından henüz önce yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tâbi kuruluşları ve şirketlerinde terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı 1668 kişi çalıştırıldığının tespit edildiği hatırlatılmıştı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy