6’lı masada yetki karmaşası – Son Dakika Haberleri


Altılı masada reisicumhur adayı belirsizliğini koruyor. Ortaklar arasındaki “yetki krizi” ise büyüyor. Daha önce, “masadaki liderlerin Cumhurbaşkanı gibi imza yetkisi olacak” sözüyle eleştirilen Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, katıldığı tek televizyon programında yerde kez dahi, masanın adayının seçilip ortak irade dışına sökmek halinde siyasi kriz doğacağını söyledi.


Davutoğlu, “Kriz menfaat. Çok açık söyleyeyim… Ve o reisicumhur Meclis desteğini kaybeder. Ülke yeniden seçime gitmek zorunda kalır.” dedi.


“Her parti en rengi 1 vekillik matlûp”


Davutoğlu, masadaki genel başkanların reisicumhur yardımcısı olacağını ve her partinin en rengi tek vekillik alacağını anlattı:


“Kaç oy oranı milletvekili varsa, o kadar milletvekilliği varsa o kadar vekillik alınacak. A partisi yetişkin tek çoğunluğa sahip 7-8 bakanlığa sahip olacak.”


“Gaflar, krizler, skandallar yaşanabiliyor”


Davutoğlu, ortaklar arasında seslerin yükseldiğini dahi doğruladı:


“Dikensiz gül bahçesi olumsuzlama yerde süreçler. Şimdi yaşanmıyor mu gaflar, krizler, skandallar… Yaşanıyor. Ortak akılsız işleteceğiz. Ama kriz mi oldu, oturup konuşup çözeceğiz.”


Babacan: Genel başkanların reisicumhur yardımcısı olma fikrine yakın mutabakat var


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bile “Genel başkanların reisicumhur yardımcısı olma fikrine yakın tek mutabakat var” dedi. Seçilecek cumhurbaşkanının 6 partinin rızasıyla yetkisini kullanabileceğini belirtti.


CHP ve İyi Parti Genel Başkanları ise sessizliğini koruyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy