6’lı masadan ortak açıklama: Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili istişarelere başlıyoruz


6’lı masa 10’uncu buluşmasını Gelecek Partisi ev sahipliğinde yaptı. 9 saati transandantal toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada, Cumhurbaşkanı adayı için istişarelere başlanılacağı duyuruldu.


“Cumhurbaşkanı adayının tespiti ile ilgili istişarelere başlıyoruz”


Bu ifadeler, 6’lı masanın 9 saati transandantal 10’uncu toplantısının akabinde yaptığı ortak açıklamada yer öncü.


“Çalışmaların kısa sürede tamamlanması için henüz sık tek araya gelinmesine karar verdik” denildi.


Faaliyet takvimi 30 Ocak’ta paylaşılacak


Gelecek Partisi’ndeki toplantıda, 6 partinin bu sonraki faaliyetlerine ilişkin takvimin oluşturulduğu, ‘Geçiş Süreci Yol Haritası ve Ortak Politikalar Metninin’ mayna aşamasında olduğu kaydedildi. Hazırlanan metnin 30 Ocak’ta kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.


Başörtüsü dahi masanın gündemindeydi


Açıklamada, başörtüsüne yönelik hukuki düzenlemenin dahi konuşulduğu bildirildi.


“Bu vakit dışı yasağın tek henüz gündeme gelmesini engelleyecek teminatın sağlanması konusunda mutabakata sahibiz” ifadesine yer verildi.


Muhalefetten gelecek önerilere ön yargısız yaklaşılarak desteklenmesi gerektiğinin 6 çizildi.


Bir sonraki toplantı 26 Ocak’ta


Muhalefet liderlerinin 11’inci toplantısının adresi ve zamanı bile malûm oldu. 6’lı masa 26 Ocak’ta İyi Parti ev sahipliğinde tek araya gelecek. 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy