6’lı masaya tepki: Milletten oy almayanların yönetime katılma imkanı yoktur


AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Memur-Sen tarafından plânlı Mehmet Akif İnan Ödülleri töreninde kürsüdeydi.


Gelecek Partisi Genel Başkanı’nın “6’lı masadaki liderlerin Cumhurbaşkanı gibi imza yetkisi olacak” sözlerine tepki gösterdi. “Böylesine ucube tek teklifin etrafında millet bütünleşmez” dedi. 


Muhalefetin eski vesayet günlerine özendiğini söyleyen Numan Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanı olarak milletten oy almayan kimsenin bugünkü anayasal sistem içerisinde milletin yönetimine katılmasının imkan ve ihtimali yoktur” ifadelerine yer verdi.


“Bu millet böyle tekliflere itibar etmez”


Kurtulmuş, “Bu millet eş cumhurbaşkanlığı sistemi girişimlerine ya bile böylesi tek takım tekliflere itibar etmez. Güler geçer. Bırakın memleketi 5-6 tane başkanla yönetmeyi, tek yiyecek dükkanını beraberce 6 kişiyle yönetmek mümkün değildir” niteleyerek konuştu.


Kurtulmuş’un gündeminde İsrailli bakanın Mescid-i Aksa’daki provokatif eylemi dahi vardı.


“Bu hâl, Filistin davasını unutmamamız gerektiğini gösteren önemli işaretlerden biridir” niteleyerek konuştu.


“Atılmış olan adımı kıymetli görüyoruz”


Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bile, memur ve emekli maaş zammının yüzde 30’a çıkarılmasına değindi.


Yalçın, “Rakamın sayı kısa süre sonra Memur-Sen’in gayretleriyle toparlanmış ve yüzde 30 olarak ifade edilmiş olması önemli. Ama bu sonraki süreçte yine gayretlerimiz sürme edecek.


Törende 6 farklı alanda ödüller takdim edildi. 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy