Amazon, okunması daha da zor olan yeni yıldız derecelendirmelerini test ediyor

Amazon tarafından bildirildiği üzere, bir bakışta ayrıştırılması daha zor olan arama sonuçlarında ürünler için yıldız puanlarını göstermenin yeni bir yolunu test ediyor. Android Polisi.

Yeni sistemde, arama sonuçlarına göz atarken, Amazon size bir sayı olarak ortalama bir yıldız derecelendirmesi, ardından tekil bir altın yıldız ve ardından yıldızın yanındaki parantez içinde beş yıldız olan incelemelerin yüzdesini gösterecek.

Değişikliğin bir görüntüde anlaşılması biraz daha kolaydır, bu yüzden şuna bir göz atın: Android Polisi:

Android Polisi Amazon Hindistan mobil uygulamasında, Amazon Almanya web sitesinde ve Almanya’dan erişildiğinde Amazon’un küresel web sitesinde bu farklı düzeni gördüğünü söylüyor.

Bu değişikliği sevmiyorum çünkü kolayca bakılabilir istatistiğinden kurtuluyor. hacim puanların yüzde kaçı lehte beş yıldızdır. Şahsen, bir ürün on binlerce incelemeye sahipse ancak yine de beş yıldızlı bir ortalamanın orta ila üst sınırında geziniyorsa, bunu genellikle çift haneli toplam puanlara sahip bir üründen daha iyi bir kalite güvencesi olarak kabul ederim. ancak beş yıldızın biraz altında bir ortalama.

Amazon’dan yapılan bir açıklama, aşağıda gösterilen değişiklikleri yaptığını doğrulamadı. Android Polisi, ama olabileceği olasılığını açık bıraktı. Amazon sözcüsü Maria Boschetti, “Mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sağlamak için her zaman müşterilerimiz adına yenilikler yapıyoruz” dedi. Sınır.

Şahsen burada ABD’de farklı bir düzen görmüyorum, ancak derecelendirmelerin birkaç farklı versiyonunu görüyorum. Bazıları ortalama bir derecelendirme, bir altın yıldız ve ardından toplam inceleme sayısını gösterir. Diğerleri, tek yıldızı beş yıldız simgesiyle değiştirir – ancak, bunları gördüğüm birkaç örnekte, ortalama derecelendirme dörde beşten daha yakın olsa bile beşin tümü doldurulur. (Amazon’un yıldız derecelendirmelerinin basit bir ortalama olmadığını, bir destek sayfasına göre “makine tarafından öğrenilen modeller” kullanılarak hesaplandığını unutmayın.)

İşte Amazon’un arama sonuçlarında gördüğüm farklı beş yıldızlı derecelendirme sistemleri.
Jay Peters / The Mediazone tarafından ekran görüntüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir