Amazon’un Alexa ve Echo’yu çalıştıran donanım patronu emekli olmayı planlıyor

Amazon’un Cihaz ve Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Limp, tarafından bildirildiği üzere önümüzdeki aylarda emekli olmayı planlıyor. Wall Street Gazetesi. Emekliliği, şirketteki 13 yılı aşkın kariyerinin sonunu işaret ediyor.

Amazon, CEO Andy Jassy ve Limp’in personeline web sitesinde ayrılışı ele alan e-postalar yayınladı. Jassy, ​​Limp’in “önümüzdeki birkaç ay” rolünde kalacağını ve şirketin “önümüzdeki haftalarda” bir halefi duyurmayı planladığını söylüyor.

Jassy, ​​”Cihazlar ve Hizmetler alanında oluşturduğumuz ürün ve hizmetler konusunda hala heyecanlı ve oldukça iyimserim – mümkün olanın ve bu işletmelerin müşteriler ve şirket için katacaklarına inandığım şeyin göreli başlangıcındayız” diye yazdı.

Limp’in organizasyonu, Amazon’un Echo akıllı hoparlörleri ve Alexa sesli asistanı gibi popüler ürünleri yönetiyor. Ancak Limp’in Kasım ayında şirketin organizasyondaki bazı çalışanları işten çıkaracağını duyurmasıyla bölüm son zamanlarda bazı zor günler geçirdi.

Limp gidiyor çünkü “zamanı geldi” dedi. “30 yılı aşkın süredir bu işin bir versiyonunu (tüketici elektroniği inşa etmek ve göndermek) yapıyorum. Onu seviyorum ama aynı zamanda geleceğe farklı bir mercekten bakmak istiyorum. Tüketici elektroniği alanında olmayacağı dikkate değer bir istisna dışında, şu anda bu geleceğin ne olduğundan emin değilim.

Limp’in LinkedIn’de duyurduğu gibi, şirket bir sonraki sonbahar cihaz ve hizmet etkinliğine 20 Eylül’de ev sahipliği yapacak. Limp e-postasında, “Birkaç ay daha buralarda olacağım ve sonbahar ürünlerimizle teslim etmemiz gereken çok şey var” dedi.

Güncelleme 14 Ağustos 16:47 ET: Jassy ve Limp’in personele gönderdiği e-postalardan bağlam eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir