Amazon’un Echo Show akıllı ekranları artık yerel haber istasyonlarından hava durumu tahminlerini oynatabilir

Belirli bir yaşta ve/veya coğrafi konumdaysanız, muhtemelen yerel TV haber istasyonunuzun hava durumu tahminine güvenirsiniz. Echo Show akıllı ekranlarındaki yeni bir özellik, bunları talep üzerine izlemeyi kolaylaştıracak gibi görünüyor. Amazon, “Alexa, hava nasıl?”

Sık sık kasırga, sel ve şiddetli hava durumu uyarılarının olduğu bir kıyı şehrinde yaşıyorum ve yerel meteorologlarımız, güvenli ve kuru kalmak için açık ara en iyi bilgi kaynağıdır (herhangi bir hava durumu uygulamasından önemli ölçüde daha iyi – hepsini denedim). Ancak 8’leri ayarlamak her zaman mümkün değildir (özellikle kablo kesiciler için!) ve yerel haber istasyonu web sitelerinde video bulmak acı verici olabilir.

Kasırga mevsimi hızla yaklaşırken, bu özelliği denemek beni heyecanlandırdı. Ne yazık ki, yerel hava durumu haberleri videoları henüz şehrimde değil. Ancak şu anda New York, San Francisco, Seattle, Boston, Washington, DC, Los Angeles, Atlanta, Charlotte, Phoenix, Chicago, Milwaukee, Fresno, Omaha, Toledo ve San Antonio, Amazon dahil olmak üzere 60’tan fazla şehirde yayında. sözcüsü Eric Sveum söyledi. Özelliği genişletmeyi planladıklarını ve “yerel haber istasyonlarının olduğu her yerde teklifleri değerlendirdiklerini” söyledi.

Desteklenen bir şehirde hava durumunu sorarak test edebildim. “Alexa, New York’ta hava nasıl?” bir Echo Show 15’e geçiş, ekranda olağan hava durumu ve mevcut hava koşullarının görüntülenmesi ve Alexa’nın bilgileri okumasıyla sonuçlandı, ancak şimdi alt kısımda birden fazla haber istasyonundan yerel tahminlerin küçük resimleri vardı.

Neyse ki videolar otomatik olarak oynatılmıyor; Oynamaya başlamak için birine dokunmam gerekti. Tam ekranda açıldı ve tahmine dalmadan önce meteorologla (evet, onsuz yapabilirdim) eski zamanlardan kalma birkaç saniyelik haber spikeri şakasıyla başladı. Bazı videolarda, videonun ne zaman gönderildiği hemen anlaşılmıyordu; burada bir zaman damgası yardımcı olabilir.

Aynı bilgi ekranını getiren Alexa hava durumu widget’ına dokunarak hava durumuna sessiz olarak da erişebilirsiniz. (Bir Gösteriye widget eklemek için ekranın kenarından sola kaydırın ve Widget Panelini seçin).

Sveum, yerel hava durumu haber videoları özelliğinin Echo Show 8, Echo Show 10, Echo Show 15 cihazlarında yayında olduğunu ve Echo Show 5 cihazlarına yayıldığını söylüyor.

Düzeltme, 23 Haziran 15:30 ET: Yerel hava durumu haberleri video özelliği şu anda 15 değil 60 şehirde ve Fire TV Omni’de mevcut değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir