Apple bir M3 Mac Mini test ediyor olabilir

Apple’ın yeni M3 çipinden güç alan bir Mac Mini’si 2024 için hazırlanıyor. BloombergMark Gürman onun Açık haber bülteni bugün. Gürman, Apple’ın şu anda kampüsünde Mac 15,12 model tanımlayıcısı altında bir bilgisayarı test ettiğini, ancak bunun bir Mac Mini olup olmadığını tahmin ettiğini söylüyor.

Gurman, şirketin macOS Sonoma 14.1 çalıştıran sekiz çekirdekli bir CPU ve 24 GB RAM’e sahip 10 çekirdekli bir GPU Mac’i test ettiğini söylüyor. Bu özellikler, takılı bellek dışında temel model M2 Mac Mini’ye benzer — şimdiye kadar, giriş seviyesi Apple silikon Mac’ler 8 GB RAM’de başladı. (Yine de bununla ilgili hiçbir şey okumazdım; Apple’ın temel model için 24 GB’a atlaması çok şaşırtıcı olurdu.)

Gürman, Apple’ın kazanç çağrısında şirketin bu yılın dördüncü çeyreğinde Mac gelirlerinde çift haneli düşüş beklediğini söylediğine dikkat çekiyor ve Gürman, M3 destekli Mac’lerin ilk mali yıldan önce gelmesini beklemediğini yineliyor. 2024 çeyreği Ekim ayında başlıyor.

Bu, beklenen toplam M3 Mac sayısını altıya çıkarıyor ve yakında 2021’den bu yana ilk yenilemesini görmesi beklenen iMac de dahil olmak üzere şirketin tüm birincil masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarını kapsıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Gurman, her ikisi de bu yıl WWDC’de yalnızca Apple’ın M2 silikonuna sıçrayan Mac Studio ve Mac Pro’nun M3 sürümlerini henüz beklemiyor gibi görünüyor. Henüz yapmadıysanız, 2023 Mac Studio ve 2023 Mac Pro incelemelerimize göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir