‘Apple Watch X’in büyük bir yeniden tasarım olduğu bildiriliyor, ancak bu yıl gelmiyor

Apple, ana hat Apple Watch’ın birkaç neslindeki ilk büyük yeniden tasarımına hazırlanıyor, ancak bu yıl görmeyeceğiz. BloombergMark Gürman onun Açık haber bülteni bu sabah. Bunun yerine, Apple’ın 2024’ün sonlarında ve hatta 2025’te manyetik saat bandı bağlantı noktalarına, bir tansiyon sensörüne ve bir mikroLED ekrana sahip daha ince bir “Apple Watch X” üzerinde çalıştığını söylüyor.

Şimdiye kadar tüm Apple Watch’ların eski mekanik ataşmanları, müşterilerin eski kayışlarını yıllarca yeniden kullanmalarına izin vermek için harika oldu, ancak Gurman, şirketin giyilebilir cihazı küçültmek ve pili ve dahili bileşenleri güçlendirmek için kullanabileceği alanı tükettiklerini söylüyor. Apple’ın kompaktlık pahasına daha büyük bir pil verdiği Apple Watch Ultra’ya bakın.

Apple Watch için daha parlak, daha renkli bir microLED ekran hakkında aylardır söylentiler dolaşıyor, ancak ekran teknolojisi yeni ve inanılmaz derecede pahalı. Teknolojinin küçültülmüş, uygun fiyatlı bir sürümünü en küçük ekranlı cihazına sokmak söz konusu olduğunda Apple’ın işi onun için biçilmiş kaftandı. Apple’ın ayrıca yıllardır Apple Watch için bir kan basıncı sensörü planladığı bildiriliyor ve bu, giyilebilir cihazın 10. yıl dönümü için tam zamanında gelebilir.

Bu yıl için Gürman, Apple Watch Series 9’un Series 6 çıkışından bu yana ilk kez daha hızlı bir işlemciye sahip olacağına, ancak 49 mm Apple Watch Ultra da dahil olmak üzere geçen yıl kullanılan ekran boyutlarını koruyacağına dair geçmişteki iddiaları yineliyor. Bu doğruysa, “Seri” saatler için geçen yıldan daha küçük bir güncelleme olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir