Apple’ın M3 Max MacBook Pro’sunun 40 GPU çekirdeğine ve 48 GB’a kadar RAM’e sahip olduğu söyleniyor

hafta sonu, Bloomberg’in Mark Gurman, yeni nesil Apple Silicon ile test ederken bir Mac Mini’nin özelliklerini inceledi ve bugün, üst düzey 16 inç MacBook Pro’da, testte görülen M3 Max çipinin en az bir sürümünün şunları içerdiğini bildirdi: 16 CPU çekirdeği ve 40 GPU çekirdeğinin yanı sıra 48 GB’a kadar bellek.

Apple’ın donanım yenileme döngüsüyle ilgili kapsamlı söylentiler, yazın bittiğinin ve sonbahara girdiğimizin bir işaretidir ve şimdi Apple, birçok kişinin umduğundan daha az heyecan verici olsa da, yeni bir Mac Pro sözünü yerine getirdiğine göre M3 yenileme döngüsü başlamaya hazır görünüyor. Yeni MacBook’lar (Pro ve Air), Mac Mini ve iMac masaüstü bilgisayarların yanı sıra Ekim ayından itibaren önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek ve Gurman, 14 ve 16 inç MacBook Pro güncellemesinin 2024’te piyasaya sürülmesinin “muhtemel” olduğunu belirtiyor. .

Daha spesifik olarak, rapora göre, üçüncü taraf bir uygulama geliştiricisinden gördüğü test günlükleri, CPU çekirdeklerinde 12 yüksek performanslı (dizüstü bilgisayarlardaki mevcut M2 Max’ten dört fazla) ve dört verimlilik çekirdeği (aynısı) ile bir bölünmeye işaret ediyor. önceki modellere benzer pil ömrünü korurken video düzenleme veya aşırı Excel sporları gibi şeyler için işlem gücünü artırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir