Aqara’nın yeni Zigbee ışık şeridi, HomeKit Uyarlanabilir Aydınlatma ve Maddeyi destekler

Aqara, LED Strip T1 adlı yeni bir Zigbee RGB akıllı ışık şeridini piyasaya sürdü. 49,99 ABD dolarına mal olur, bir Aqara merkezi gerektirir ve Apple Home, Amazon Alexa, Google Home ve IFTTT ile uyumludur. Aqara Hub M2 dahil olmak üzere belirli hub’larla eşleştirildiğinde, ışık şeridi Matter akıllı ev protokolüyle de uyumludur.

T1, Apple’ın Uyarlanabilir Aydınlatma özelliğini destekleyen çok az ışık şeridinden biridir ve her iki Uyarlanabilir Aydınlatmayı da destekleyen tek ışık şerididir. Ve Konu. Uyarlanabilir Aydınlatmayı desteklemiyor başından sonuna kadar Madde maalesef; hiçbir şey yapmaz. Yine de, sağlam Zigbee standardını kullanarak yeni, Matter uyumlu aydınlatmanın piyasaya çıktığını görmek güzel. (Hue-Matter köprüsüne ne oldu acaba?)

6,6 fit (2 m) uzunluğundaki ışık şeridinin Uyarlanabilir Aydınlatma desteği, gün boyunca renklerini zamana göre daha sıcak veya daha soğuk olacak şekilde otomatik olarak ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Şu anda Apple’ın sirkadiyen aydınlatma özelliğini destekleyen diğer ışık şeritleri, Hue ve Eve’den geliyor (ayrıca, Matter olmayan eski Nanoleaf Essentials şeridi).

Akara LED Şerit T1.
Resim: Akara

Yine de söylediğim gibi, Aqara Strip T1’i eski moda yöntem yerine Matter protokolünü kullanarak Apple Home’a ​​bağlamak, Adaptive Lighting’i kaybedeceğiniz anlamına gelir, çünkü hala gelişmekte olan “evrensel” akıllı ev standardı şu anda onu desteklememektedir. Güzel olan şey şu ki – Nanoleaf’in Matter Essentials şeridinin aksine, sadece Matter aracılığıyla Apple Home’u destekler ve bu nedenle Adaptive Lighting’i hiç desteklemez — Aqara’nın Apple HomeKit sertifikası, bundan vazgeçmeniz gerekmediği anlamına gelir.

T1 bir RGBIC şerididir, yani aynı anda birden çok rengi gösterebilir (bir seferde yalnızca bir renk gösterebilen eski tarz ışık şeritlerinin aksine). Ayrıca Aqara, on segmentinin her birinin adreslenebilir olduğunu söylüyor, bu nedenle renkleri değiştirirken bunları ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz, ancak bu, LED’lerin bir kerede tüm şerit için geçerli olan ayarlanabilir beyaz ışık kısmı için geçerli değildir.

Son olarak, Govee gibi şirketlerin diğer renkli akıllı ampulleri ve ışık şeritleri gibi, eğlenceli kıvrımlı gradyanları veya yanıp sönen renkleri göstermek istiyorsanız Aqara uygulaması içinde özel efektler ayarlayabilirsiniz; hatta yerleşik bir mikrofon kullanarak müzikle senkronize edilebilir .

Kırpılabilir, IP44 dereceli Aqara T1 LED Şeridi 49,99 ABD doları ve 1 metrelik uzatma kiti 14,99 ABD dolarıdır. ABD, Kanada ve birkaç Avrupa ülkesindeki Amazon’da ve “nereden alınır” sayfasında listelenen diğer perakendecilerde mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir