Azerbaycan askerleri için başsağlığı mesajları


Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı Ermenistan ordusunun Azerbaycan’la sınırın Daşkesen, Kelbecer, Laçın ve Zengilan istikametlerinde geniş çaplı provokasyon gerçekleştirdiği bildirilmişti.


Açıklamada, Azerbaycan ordusundan 42, Devlet Sınır Hizmetleri askeri personelinden 8 toplam 50 askerin şehit olduğu belirtilmişti.


Azerbaycanlı askerler için ardı ardına başsağlığı mesajları geldi.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ile telefonda görüştü.


Ermenistan ile çatışmaların yeniden başlamasından tanık üzüntüyü dile getiren Oktay, “Biz Türkiye olarak sürekli yanınızdayız. Beraberiz, biriz. Her zaman tesanüt içerisindeyiz. Ben, Cumhurbaşkanımızın bile yerde vesileyle tekrar başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletmek isterim” dedi.


Asadov bile Türkiye’nin sergilediği tesanüt ve verdiği dayanak nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Türk halkına teşekkürlerini iletti.


TBMM Başkanı Mustafa Şentop


TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahiba Gafarova’yı arayarak, Ermenistan’ın sınırdaki provokasyonları sonucu şehit olan askerler için başsağlığı diledi.


Sosyal medya hesabından bile tek taziye mesajı yayımlayan Şentop, “Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki çatışmalarda şehit sakıt Azerbaycan ordusunun kahraman askerlerine Cenabıhak’tan rahmet diliyor, Azerbaycan’ın acısını yürekten paylaşıyoruz. Türkiye, ‘tek millet, iki mevki’ düsturu içinde haklı davasında Azerbaycan’ın yanındadır” sözlerini kullandı.


Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki çatışmalarda şehit sakıt Azerbaycan ordusunun kahraman askerlerine Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, Azerbaycan’ın acısını yürekten paylaşıyoruz.

Türkiye, ‘tek millet, iki mevki’ düsturu içinde haklı davasında Azerbaycan’ın yanındadır. ????????????????


— Mustafa Şentop (@MustafaSentop) September 13, 2022


 


İletişim Başkanı Fahrettin Altun


İletişim Başkanı Altun, Ermenistan’ın saldırılarında şehit olan Azerbaycan askerleri için taziye mesajı yayımladı.


Altun, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında meydana gelen çatışmalarda şehit olan Azerbaycan ordusunun kahraman askerlerine Allah’tan rahmet, ailelerine ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı dilerim. Ruhları şad, mekanları günahsızların olsun” ifadelerine yer verdi.


Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında meydana gelen çatışmalarda şehit olan Azerbaycan ordusunun kahraman askerlerine Allah’tan rahmet, ailelerine ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı dilerim.

Ruhları şad, mekanları günahsızların olsun. ???????????????? pic.twitter.com/hs8cqJ403u


— Fahrettin Altun (@fahrettinaltun) September 13, 2022


 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu


İçişleri Bakanı Soylu, “Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki çatışmalarda şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaşama Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Makamları şanlı olsun inşallah” ifadesini kullandı.


????????????????

“Birdir bizim hər halımız

Sevincimiz-məlalımız.

Bayraqlarda hilalımız

Azərbaycan-Türkiyə”

Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki çatışmalarda Şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet; Can Azerbaycan halkına göz sağlığı diliyorum

Makamları âlî olsun inşallah.


— Süleyman Soylu (@suleymansoylu) September 13, 2022


 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, “Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki hain saldırıda şehit olan Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve sevilen Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Can Azerbaycan’ın her zaman yanındayız” paylaşımında bulundu.


Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki hain saldırıda şehit olan Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve sevilen Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum.

Can #Azerbaycan’ın her zaman yanındayız. ???????? ???????? pic.twitter.com/bO7O4QrmMZ


— Derya Yanık (@deryayanikashb) September 13, 2022


 


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu


Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki çatışmalarda hayatlarını kaybeden Azerbaycan ordusunun kahraman şehitlerine rahmet, yakınlarına sabır ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diledi.


Çavuşoğlu, “Türkiye her zaman yaşama Azerbaycan’ın yanında olacaktır” ifadesini kullandı.


Azerbaycan-Ermenistan sınır hattındaki çatışmalarda hayatlarını kaybeden Azerbaycan ordusunun kahraman şehitlerine rahmet, yakınlarına sabır ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum.

Türkiye her zaman Can Azerbaycan’ın yanında olacaktır. ????????????????


— Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) September 13, 2022


 


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Azerbaycan ordusunun kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Can Azerbaycanımızın acısı acımızdır. Türk milleti olarak haklı mücadelesinde her sürekli Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.


Azerbaycan ordusunun kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum.

Can Azerbaycanımızın acısı acımızdır. Türk milleti olarak haklı mücadelesinde her sürekli Azerbaycan’ın yanındayız.????????????????


— Adil Karaismailoğlu (@akaraismailoglu) September 13, 2022


 


Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş mesajında, “Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında yaşanan çatışmalarda şehadete kavuşan kahraman Azerbaycan askerlerine Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Haklı davalarında yaşama Azerbaycan’ın yanındayız” ifadesini kullandı.


Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında yaşanan çatışmalarda şehadete kavuşan kahraman Azerbaycan askerlerine Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum.

Haklı davalarında yaşama Azerbaycan’ın yanındayız. pic.twitter.com/mwnFRufZrs


— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) September 13, 2022

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy