Bakan Akar, Ukraynalı mevkidaşı Reznikov ile görüştü


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleeksi Reznikov ile görüşmesinde, henüz fazla yaşama kaybının yaşanmaması, bölgede huzur ve istikrarın yeniden tesis edilebilmesi için çabucacık ateşkes ilan edilmesinin önemini vurguladı.


Bakan Akar, başdu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere iki ülkenin bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda her seviyede bugüne kadar olduğu gibi bu sonra bile üzerine düşeni yapmaya sürme edeceğini belirtti.


Görüşmece ayrıca, Karadeniz Tahıl Girişimi belgesi kapsamında kurulan Müşterek Koordinasyon Merkezi çalışmaları ile bugüne kadar Ukrayna limanlarından yaklaşık 17 milyon ton tahılın ihtiyacı olan ülkelere emniyetle sevk edildiği, sağlanan girişimin aksaksız tek şekilde sürme etmesinin yetişkin önem sunma ettiği ifade edildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy