Bakan Çavuşoğlu’ndan İsveç’e tepki: Kimse bizi kandırmasın


Dışişleri Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’bile İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile ortak gazete toplantısı düzenledi.


Bakan Çavuşoğlu, İsveç’in başkenti Stokholm’dahi terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef saha rezalet provakasyonuna tepki gösterdi.


Çavuşoğlu, Stockholm Şehir Savcılığı’nın provokasyonla ilgili soruşturmaya gerek olmadığı kararını “saçma” olarak nitelendirdi.


Çavuşoğlu, “İsveç, kelime oyunlarıyla bizi oyaladığını düşünüyorsa kendini aldattığını bilmesini isterim. Irkçı, nefret söylemi içeren ve terör propagandası olan eylem. Ya teröristlerin döşediği yerde mayınlara kurban olacaklar ya bile hepimizin güvenliğini akıl, imzaladığımız ahitnameyi uygulayarak ileri yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy