Bakan Ersoy’dan Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103’üncü yıl dönümü mesajı


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.


Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Ankara’ya gelişinin yıl dönümünde şeref ve gurur dolmuş olduklarını tamlayan Ersoy, şu sözleri kullandı:


“Anadolu’bile milli iradenin ayağa kalkarak istiklâl ateşini yaktığı tek dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişi tarihin tüm akışını değiştirmiştir. Anadolu’nun kalbi Ankara’dan tüm dünyaya Türk Milleti üzerine biçilmek istenen esaret gömleğini yırtıp atacağını ihbarcı Mustafa Kemal, şanlı tek destanın yol haritasını bile burada belirlemiştir. Beraberinde kahraman Türk Milleti ile her güçlüğü transandantal Mustafa Kemal Atatürk, verilen mücadeleler neticesinde tarih süresince hiçbir şekilde esaret altına girmeyen yerde yüce millete Cumhuriyeti hediye etmiştir. Ne mutlu ki bizlere Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlamaya hazırlanıyoruz. Bu duygularla Ankara’ya gelişinin 103’üncü yıl dönümü vesilesiyle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ermiş şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum, eksiksiz Ankaralıların yerde kutlu gününü tebrik ediyorum.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir