Bakan Kurum Düzce’de incelemelerde bulundu


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Düzce’deki programları kapsamında Çilimli ilçe merkezinde depremde ağır hasar gören binanın yıkım çalışmasını takip etti.


Burada vatandaşlarla görüşen Kurum, ilçe merkezinde mevcutta 66 konut, 98 kumarhane ve 20 ofisin durduğu alanda yapılması planlanan kentsel tahavvül çalışmasına ilişkin malûmat verdi.


Kent meydanı ve muhit düzenlemeleri dahi yapılacak proje süresince, alandaki hak sahiplerine konutlar için 1500, hânât için 3 1000 liraya kadar kira yardımı yapılacağı öğrenildi.


Kurum, henüz sonra Gökçe köyü, Yenimahalle ve Şerefiye mahallelerinde ağır hasarlı binalar ile tek iş yerinde incelemelerde bulundu. Vatandaşlar ve esnafla görüşen Kurum, çocuklara bile oyuncak verdi.


Ziyaretlerin akabinde Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Düzce Valiliğinde plânlı Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.


Yaklaşık 1 saat süren toplantıya, Vali Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AFAD Başkanı Yunus Sezer, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy