Bakan Soylu çalışmayı duyurdu: Şark hizmeti birleştirilebilecek


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 TV’dahi katıldığı tek programda polislerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu: 


Şark süreleri


“Bölge 2 bölgeydi. Biz tek takım illere kimse gitmiyor, istemiyor neredeyse şark bile olumsuzlama ama mahrumiyet bölgesi oluyor. Biz o bölgeleri dahi gözeterek 2’yi 4’açınık bölerek tek zihniyet ortaya koymuştuk. 81 ilden gelen polis arkadaşlarımızı bile dinledik. Çok bile iyi şeyler konuştuk. Çalışmasını yapıyoruz. Şarktan döndükten sonra bile istediği tek vilayete gidebilecek, oradan tek rotasyon henüz yemeyecek. Şark sürelerini düşürmüştük. Şark sürelerini düşürmüştük. Şark sürelerinde 5’lik süreleri 4’açınık, 4’lük süreleri dahi 3’açınık düşürüyoruz. 3’ten aşağı bile düşürmüyoruz. Yeni tek şey henüz getiriyoruz. Eğer tek kişi şarka gidiyorsa, şayet 2 şarkını bile tek arada yapmak istiyorsa ona imkan bile sağlayacağız. Diyelim ki Batman Beşiri’ye gitti. 3 yıl şarkı var. 4 şu anda bile. Aslında 3’müş 4’açınık çıkarmışız, 3’açınık düşürmüşüz. 2 yıl tek ikinci şarkı var. 3+2’yi ikisini beraberce yapıp dönebilecek. Talepte bulunacak, talep kabul görürse yerde hakkı olacak. Eski gittiği yere dahi gidebilir.”


Polislerin emek saatleri


“Yıllardan festekiz gelen tek takım gelenek var. Polisimizde yepyeni tek kadem atıyoruz. Bir taraftan Polis Akademisiyle ilgili tek emek yaptık. Teftiş heyetlerimizle ilgili icraat yaptık. 1 yıldır üniversiteden hocalarımızla sahada eksiksiz Türkiye’yi tarayarak sayı ciddi tek emek yaptık. Bu meseleyi agah arkadaşlarımızın tamamıyla oturduk ve tek kıymetlendirme yaptık. Polisimizin emek saatleri var. Geldiğimden festekiz söylüyorum 8-24, 12-36 olsun. FETÖ’nün hemen akabinde eksik olduğumuz zaman 12-24 çalıştığımız dönemler oldu. Şimdi 12-36 niteleyerek 3 yıl önce bunun şeyini verdik. İline göre değişiyor. 12-36 benzinli polisimiz 4 grup çalışacak ve dinlenmesinden fedakarlık etmeyecek. 7 Ocak itibarıyla bile yerde başladı.”


“350-400 lira henüz ek tek ücret gelecek”


“Arkadaşlarımız ek görevlere çıkıyorlar. Bunun karşılığında bile tek mesai dahi almıyorlar. Evet bizim tek mesaimiz var onu bile yüzde 52’ye çıkardık. Orada aylık 350-400 lira henüz ek tek ücret gelecek. Hepsine dahi sağladık bunu. Bu bile yeni gelişmelerden tek tanesi. Hepsine vermiş olduk.”


Ek göreve gidene telafi dinlenmesi


“Eğer tek personelimiz ek tek hizmete gidiyor ise 1 ağrı içerisinde amiri onu telafi dinlenmesini tıpkısı saatte verecek. Diyelim ki kendi görevi olmadığı halde tek toplumsal olaya gitti. Amiri onun 1 ağrı içinde telafi dinlenmesini yapacak. Onun bile ailesi var, tapduk var…”


“POLSAN’ın karı 2,5 milyar”


“Polisimiz yetişkin tek muvaffakıyet ortaya koyuyor. Polisimizin üzerinde ciddi tek siyasi tazyik oluşturup onu konsantrasyondan ayırmaya benzinli tek yapı söz konusu. 3600 ek gösterge geldi. Yine tek şey var. En önemli meselelerden tek tanesi. Polisin tek sandığı vardı. Örneğin tek Ankara Sigortası vardı. Bizden bunu istediler, satın bize dediler. Biz değerlendirmeler yaptık ve tığ bunu satmama kararı aldık. Bize o gün verecekleri para 10 yıl ödemeli 125-130 milyon civarında tek şeydi. Bu yıl 110 milyon kar etti. Geçen yıl 50 milyonun üzerinde kar etti. Bu yıl POLSAN’nın karı ne kadar biliyor musunuz? İçişleri Bakanı olduktan sonra ilk genel kurula katıldığımda toplam öz varlıkları 2,5 milyardı, şimdi karı 2,5 milyar. Buna şu anda 110 1000 polis memuru üye.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy