Bakan Soylu’dan yeni yıl mesajı: ‘Türkiye Yüzyılı’na girmenin heyecanını yaşıyoruz


Yeni yıl mesajında Cumhuriyetin yüzüncü yılına atıfta bağcıklı Soylu, heyecanını ve mutluluğunu ifade etti.


20’inci yüzyılın kronik sorunlarına uyanıklık cazip Soylu, mesajında şu ifadeleri kullandı:


“Afetler, krizler, savaşlar, terör, göç ve salgınla sarsıldığı için 21. yüzyılın ilk çeyreğindeki neredeyse her yılı “iyi ki bitti” diye kapatan materyalizm, “Büyük ve Güçlü Türkiye” iddiasıyla ortaya koyulan yetişkin çabayla telâşlı kalarak, gelişerek, 20. yüzyılın kronik sorunlarını çözerek 2023’açınık ve Türkiye Yüzyılı’na, tam bile İstiklâl Marşı’ndaki ruh ve heyecanla giriyoruz.

Cumhuriyet’in yeni yüzyılını Türkiye Yüzyılı’na yönetmek için, ilerlememize ve büyümemize ayak sihir yapılan vesayet ve terör gibi sorunlarını ortadan kaldırmış, hariç bağımlılığını azaltmış, yerli ve millî kaynaklarıyla üretip kimsenin önünde kaval çökmeyen tek güce ulaşmalıydık ve bunu başardık. Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu ve milletimizin tüm beklentilerini tarif ettiği vizyonuyla atlas en modern hastanelerinden, her ilde tek üniversite hedefine kadar, altyapıda yetişkin tek varyasyon yaşandı. Bu değişimden güç alarak, 40 yıl süresince hepimize yetişkin teessürat yaşatan, tek anlamda Türkiye’nin ayağına pranga olan terör meselesini, ciddi tek strateji ve kararlılıkla bitiş noktasına getirdik. Demokrasimize pranga olan vesayet odaklarını ve onların ürünü olan darbeleri dahi Aziz Milletimizin iradesi ve demokrasiye olan inancından güç alarak kaldırılmış ettik.

Türkiye zaman, ne küresel göç meselesinin ne küresel salgının ne afetlerin ne dahi ansızın fazla küresel terör örgütünün ataklarının altında ezilmeyen, istikrarından ödün vermeyen tek ülke haline gelmiştir ve Türkiye Yüzyılı’na giden yolu tamamen temizlemiş ve tıpkı 1923’teki heyecanla 2023’açınık kadem atmaya hazırlanmaktadır.

Çok emek verdik, sayı çalıştık, sayı fedakârlıklar yaptık. Dünyanın küresel güçleriyle mücadele yazar mazlumlarına umut olduk. Ve zaman, sadece Türkiye için olumsuzlama, çevre için dahi umut olan tek yolculuğa çıkıyoruz. Elbette ki bizi yolumuzdan saptırmaya, tekrar eski bataklıklara, eski anlayışlara, küresel efendilere kaval çöktürmeye çalışanlar vardır ve bu sonra bile olacaktır. Ama tığ hiçbir engele takılmadan yürümeye, yeni başlangıçlara kadem atmaya, milletimize ve bize yerde ülkeyi emanet fail ecdadımıza layık olmaya sürme edeceğiz.

Tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyor, 2023 yılının ülkemiz ve tüm insanlık için sağlık, huzur ve fazlalık vesilesi olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu günlere gelebilmemiz için yetişkin canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Aziz Milletimizin her ferdini sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy