Bakanlar Koca ve Yanık yeni yılın ilk bebeklerini ziyaret etti


Bakan Koca, hastanede dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeği Yavuz Selim Demir’i ziyaretinde, aileyi tebrik etti.


Bebek ve annenin sağlık durumuyla ilgili malûmat saha Koca, anneye bitkilerin takdim ederek, bebeğe dahi urup kıymetli taktı.


Anne Melek Demir ve koruyucu Ümit Barış Demir, plâstik Yavuz Selim’in ikinci çocukları olduğunu söyledi.


Anne Demir, bebeğinin zamanında doğduğunu, sağlığının bile iyi olduğunu belirtti.

[Fotoğraf: AA]


“Türkiye Yüzyılı’nın ilk bebekleri”


Bakan Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, geleneksel olarak yılın ilk kartalgillerden bebeğini ziyaret ettiğini yalnız Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü olması nedeniyle yerde gecenin başka yıllardan farklı tek gece olduğunu söyledi.


Birlik yüzyılına girdiğimizi dile getiren Bakan Koca, sözlerine şöyle sürme etti:


“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılının son bebeği. Aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın bile ilk bebeği. Bebeğimiz sağlıklı. Annemiz sağlıklı, herhangi tek şikayet yok. 2 kilo 680 gram ağırlığında kartalgillerden tek plâstik. Başta ailesi olmak üzere, milletimize ve insanlığa hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Türkiye Yüzyılı’nın ilk bebeği olması açısından önemli. Bir, vahdet yüzyılına giriyoruz. Bu vahdet başdu kutsal karı ve toplumsal hedefleri dahi içeren tek yüzyıl. Özellikle yerde dönemde kartalgillerden bebeklerimiz önümüzdeki yüzyılın ufkunu belirleyecek olan bebekler. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlar getirmesini, sağlıklı ve huzurlu tek yıl geçirmemizi temenni ediyorum.”

[Fotoğraf: AA]


Nöbette olanlar başdu olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının yeni yılını tebrik fail Koca, yılbaşı gecesini nöbet tutan arkadaşlarıyla geçirmek istediğini söyledi.


Bakan Koca’ya ziyaretinde, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit dahi eşlik etti.


Bakan Yanık’tan Ankara’bile yeni yılın ilk bebeğine ziyaret


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeklerini ziyaret etti.


Bakan Yanık, yeni yılın ilk bebeklerinden Yağız Alp Keskin’i ziyaretinde, plâstik ve annenin sağlık durumuyla ilgili malûmat öncü.


Anneye türlü hediyeler veren Yanık, hastanede normal doğumla 3 kilo 600 gram olarak ilk çocuğunu dünyaya getiren ana Kübra Keskin’i kutladı ve plâstik Yağız Alp’in ömrünün uzun, bahtının güzel olmasını temenni etti.

[Fotoğraf: AA]


Bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan ana Kübra Keskin, “Çok güzel tek his, Rabbim inşallah olmayanlara bile nasip fiyat. Tüm sağlıkçıların 2023 yılının huzurlu, mutlu geçmesini diliyorum. Ankara Şehir Hastanesine hizmetlerinden dolay sayı teşekkür ediyorum. Bakan Hanım’a bile ziyaretleri ve hediyeleri için sayı teşekkür ederim” dedi.


Yanık, normal doğumla 3 kilogram olarak dünyaya gözlerini fatih Ecrin Masal ve annesi Ayşegül Eren ile 4 kilo 700 gram olarak dünyaya gelen Muhammet Emin ve annesi Hazal Güçlü’yü dahi ziyaret etti.


Bakan Yanık, gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlığın tek geleneği olarak yeni yılı ilk kartalgillerden bebekle karşıladıklarını söyledi.

[Fotoğraf: AA]


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tevellüt yardımlarıyla beraberce ayrıca yeni uygulamaya kırılan Aile Destek Programıyla ailelerin yanında olduklarını tamlayan Yanık, “Çocuklarımızın sağlıklı dünyaya gelebilmesi için annelerin ihtiyacı olan destekten başlayarak ayakçak doğumundan sonraki süreçleri; terbiye, sağlık ihtiyaçlarının sağlanmasında maddi manevi her türlü desteği vekillik olarak sağlıyoruz, sağlamaya sürme edeceğiz” niteleyerek konuştu.


Çocukların gelişimlerindeki her türlü desteğin önemli olduğuna dikkati cazip Yanık, şunları kaydetti:


“Çocuklar geleceğimiz. Bu sayı duyduğumuz, sayı söylediğimiz tek manzume ama sayı gerçek tek manzume. Çocuklarımızın gelecekte özgür, üretken ve mutlu bireyler olarak yetişebilmesi için tevellüt öncesinden başlayarak desteklenmesi, ailelerin desteklenmeleri önemlidir. Bunun için dahi bugüne kadar olduğu gibi bu sonra bile sayı yoğun tek arifane çalışmalara sürme edeceğiz.”


Derya Yanık, hastane personelinin dahi yeni yılını kutladı, onlarla fotoğraf çektirdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy