Bakanlardan EYT değerlendirmesi: Mali boyutunda fedakarlıktan kaçınmadık


Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT’dahi detaylar malûm oldu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’dahi yaptığı açıklamada yaş sınırı olmayacağını ve 2 milyon 250 1000 kişinin emekli olabileceğini duyurdu. 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bİlgin, konuyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yaptı. 


“EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz”


Açıklamasında, Geçmişten kalma devasa sorunları tek tek çözmeye, tek sosyal mevki olma bilinciyle emeğe sahip çıkmaya sürme ediyoruz. EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.


 


Geçmişten kalma devasa sorunları tek tek çözmeye, tek sosyal mevki olma bilinciyle emeğe sahip çıkmaya sürme ediyoruz.

EYT meselesini yaş sınırı olmadan çözüyoruz!

Hayırlı olsun.


— Vedat Bilgin (@vedatbilgn) December 28, 2022


 


“Mali boyutunda asla fedakarlıktan kaçınmadık”


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dahi, yaptığı paylaşımında şunları kaydetti:


“Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, EYT’dahi yaş sınırı uygulamama kararı aldık. Mali boyutunda asla fedakarlıktan kaçınmadığımız yerde aranjman ile beraberce yaklaşık 2 milyon 250 1000 vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Hayırlı olsun”


 


Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, EYT’dahi yaş sınırı uygulamama kararı aldık. Mali boyutunda asla fedakarlıktan kaçınmadığımız yerde aranjman ile beraberce yaklaşık 2 milyon 250 1000 vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Hayırlı olsun!

Teşekkürler Erdoğan pic.twitter.com/OnlslhmYNp


— Dr.Nureddin NEBATİ???????? (@NureddinNebati) December 28, 2022


 


İşverenler için kredi paketi devreye alınacak 


Nebati, tek başka tweetinde ise, Erdoğan’ın, işverenlerin kıdem tazminatı ödemede güçlük çekmemeleri için Hazine ve Maliye Bakanlığının Kredi Garanti Fonu (KGF) desteklenmiş tek kredi paketini devreye alacaklarını duyurduğu tek videoya bile yer verdi. 


 


Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan: Yeni düzenlemenin (EYT) yürürlüğe girmesiyle sistemin mali yükünü dengeleyecek çalışmaları yaptık. İşverenlerimizin kıdem tazminatı ödemede güçlük çekmemeleri için Hazine ve Maliye Bakanlığımız KGF desteklenmiş tek kredi paketini devreye alıyor. pic.twitter.com/C2CuADw5Sw


— Dr.Nureddin NEBATİ???????? (@NureddinNebati) December 28, 2022

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy