Baldur’s Gate 3’e yeni başlayanlar için rehber

Altı yıllık geliştirme ve üç yıllık erken erişimden sonra, Baldur Kapısı 3 artık dünyanın her yerinde yayında. 174 saatlik ara sahneler ve 17.000’den fazla son varyasyonu ve imkansız bir inceleme penceresi ile övünen raporlarla oyunun devasa boyutu nedeniyle — Sınır kodumuzu Pazar günü aldı — resmi incelemelerin ortaya çıkması biraz zaman alacak. (Ya da en azından meliancak kaçınılmaz olarak, umursamaz bir SEO makinesinin hizmetinde olan oyunu ana hatlara taşıyan bazı yerler olacaktır.) Ancak sınırlı süre sayesinde elde ettim. Baldur Kapısı 3Size oyunun ilk 20 saatini atlatacak bazı ipuçları, püf noktaları ve düşünceler sunabilirim.

tanıştığınızdan emin olun tavsiye edilen özellikler

Baldur Kapısı 3 yaklaşık 120 gig alan kaplayan tıknaz bir oyundur. Bilgisayarım sadece üç yaşında, 16 gig RAM’e sahip bir Intel i5-10400 ve bir Nvidia GeForce GTX 1660 çalıştırıyor. Bu spesifikasyonlarla, kesinlikle minimum ile Larian’ın önerdiği arasındayım ve bu belirgin. Herhangi bir ciddi performans sorunu yaşamamış olsam da, masaüstü fanlarımın sürekli vızıldayan sesinden açıkça görülüyor ki BG3 çok kaynak yoğun bir oyundur. Bu nedenle, onu minimum gereksinimlerin ötesinde çalıştırabilecek bir donanıma sahip olduğunuzdan emin olun. Ya da oyun konsollara çıkana kadar bekleyin. PS5 lansmanı 6 Eylül’de; Xbox lansmanı… pekala… ondan sonra oldukça geç.

Minimum gereksinimlerin ötesinde çalıştırabilecek bir donanıma sahip olduğunuzdan emin olun.

Bu erken erişim tasarruflarına elveda deyin

BG3 üç yıldır erken erişimde olan bir Bloomberg oyunun gelişiminin profili, hayranların oyunun parçalarını deneyimlemesi için başarılı bir yoldu ve geliştirici Larian Studios’a bu devasa çabayı bitirmesi için daha fazla zaman ve para kazandırdı. Ancak oyun şu anda yayında olduğundan, Larian olası kayıt bozulması felaketine karşı korunmak için tüm erken erişim kayıtlarını silmenizi tavsiye ediyor.

Lansman sürümüne sorunsuz bir geçiş sağlamak için önlemler aldık. BG3ancak yine de oyunun Erken Erişim sürümüne erişiminiz varsa oyun içi Erken Erişim kayıt dosyalarınızı silmenizi öneririz.” BG3Steam sayfası.

Larian ayrıca tüm modların silinmesini ve oyunun erken erişim sürümünün kaldırılmasını ve yayında olduğuna göre yeniden yüklenmesini önerir. Erken erişim modlarının canlı oyunla uyumlu olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Böyle havalı bir şey yaptıktan hemen sonra para biriktirirdim.
Resim: Larian Stüdyoları

Erken tasarruf edin, sık sık güvende olun ve ölmeye hazırlanın

Sanırım en büyük şikayetim BG3 oyunun otomatik olarak ne kadar idareli kaydedildiğidir. Bu, grubunuz için doğrudan ölmenin ne kadar kolay olduğuyla birleştiğinde, inanılmaz derecede sinir bozucu bir erken oyun deneyimi sağlar.

Birçok oyun, oyuncuyu dahil etmek için erken karşılaşmalarını kullanır, dövüşten dövüşe gitmenize izin verir, düşmanları sıfırdan fazla bir şeyle biçer.

Bu yaklaşımı benimsemek Baldur Kapısı 3 seni öldürtecek. Sıklıkla.

Baldur Kapısı 3 temelde Zindanlar ve Ejderhalar: Video Oyunu ve oyuncular, savaşa tipik olmayan bir kişinin yaklaşacağı gibi yaklaşmamalıdır.D&D-tabanlı oyun. İlk maceralarımdan birinde, bir grup goblini temizledikten sonra, bir gün içki içmekten zevk alan çok düşük seviyeli üç gobline rastladım. Grubumun sağlığı tam olarak yerinde olmasa da, “Onlardan sadece üçümüz, dördümüz var” diye düşündüm ve onları şaşırttım. Bu hafif bir iş olmalı.”

Grubum, sürpriz yuvarlak saldırılarının dörtte üçünü kaçırdıktan sonra, bir goblin daha yüksek bir rakıma tırmanmayı başardı, gruplanmış grubuma bir şey fırlattı, göremediğim bir patlayıcı varile çarptı ve hepimizi resmen öldürdü.

Sık tasarruf senin arkadaşın

Bir (şanssız) zar atışında para cezasından FUBAR’a geçtim. Ve daha da iyisi, Baldur Kapısı “bir karşılaşmanın başlangıcında yeniden başlatma” olayının tamamını yapmıyor (BU OLMALIDIR!) ve son otomatik kaydetmem yaklaşık 10 dakika önceydi. Savaş durumlarında olmasanız bile, sık sık tasarruf etmek arkadaşınızdır çünkü çok kolay yanlış NPC’nin önünde yanlış şeyi söylemek veya yapmak ve aniden bir ayı Astarion’u çiğniyor.

Sık sık tasarruf edin – bunu savaşın ortasında bile yapabilirsiniz! Akıl sağlığınız ve yere düşen parti üyeleriniz size teşekkür edecek.

Bunların hepsi ezici görünüyorsa, öyledir, ancak oyun bunu çözecektir.
Resim: Larian Stüdyoları

Küçük şeyleri dert etmeyin… veya büyük şeyleri, bu konuda

ile deneyiminiz yoksa D&D veya Baldur Kapısı (ve, kahretsin, yapsan bile), BG3 cehennem kadar korkutucu olabilir. Alanları, arketipleri ve aralarından seçim yapabileceğiniz büyüleri olan o kadar çok ırk, sınıf ve alt sınıf var ki, bunaltıcı olabilir.

Dürüst olmak gerekirse, partimin yapması gerekenlerin yarısını tam olarak tarif edemiyorum. Sadece Gale, Wyll ve büyücümün sıra sırasını, Lae’zel ve Astarion’un stabitty bıçaklamasını ve Shadowheart’ın iyileştirmeleri yaptığını biliyorum. Buna rağmen, Faerûn’da hobo öldürme konusunda oldukça etkiliyim çünkü oyun, grubumun yeteneklerini ve ihtiyaç duyduğum anda onları etkili kılmak için gereken koşulları ortaya koyma konusunda iyi bir iş çıkarıyor.

Hiç haydut oynamamama rağmen, BG3 Astarion’dan en iyi şekilde yararlanmak için hedeflerinin onu asla görmemesi veya başka bir parti üyesi tarafından dikkatlerinin dağılması gerektiğini bana oldukça etkili bir şekilde öğretti. Shadowheart, iyileştirme büyülerinin ötesine geçen pek bir şeye sahip görünmüyordu. Ve iksirlerin zaten yeterince iyi bir iyileştirme işi yaptığını düşündüğüm için, onun için bir partiyi boşa harcamamalıyım. Ancak oyun bana, Rehberlik yeteneğinin konuşarak bir duruma girmek veya çıkmak istediğim her an kullanılabileceğini gösterdiği için, anında partinin vazgeçilmez bir üyesi oldu. Bu nedenle, tüm sınıfı, alt sınıfı, başarıları, özellikleri veya büyü açıklamalarını okurken ve gözlerinizin parladığını hissetmeye başladığınızda, endişelenmeyin. Kulağa hoş gelenleri seçin, oyun size gerisini öğretecektir. Oyun aynı zamanda terbiyeli bir şekilde esnektir. Partimi dövüş üzerine kurmanın başarılı bir şekilde rol yapma yeteneğimi engellemediğini gördüm.

hakkında konuşulacak daha çok şey var Baldur Kapısı 3, ama bu yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç ​​noktası. İyi şanslar, iyi eğlenceler ve Tyr aşkına oyununuzu sık sık kaydetmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir