Belkin’in hızlı şarj olan Apple Watch güç bankası büyücülük olabilir

Bugün, meslektaşım ve Mediazone’ler Kıdemli haber editörü Richard Lawler, beni bir Slack dizisinde etiketledi. Bahsedilen konuyu açar açmaz pterodaktil çığlık attım. Bakın, Belkin BoostCharge Pro — 99,99 ABD doları değerinde 10.000 mAh güç bankası hızlı şarj hareket halindeyken uyumlu bir Apple Watch veya ikinci nesil AirPods Pro (ve bir USB-C kablosuyla 20 W’a kadar şarj olan herhangi bir cihaz).

Pahalı mı? Evet, özellikle de henüz mevcut olmadığı ve yalnızca ön siparişe açık olduğu için. Giyilebilir cihaz eleştirmeni veya akıllı saat tutkunu olmayan kimseyi alay ettiği için kıskanmam. Bu mantıklı bir tepki ve benim neden En Yüksek Dereceden Dingus olduğumu düşündüğünüzü tamamen anlıyorum. Bu kanıtlanmamış bir gadget hakkında mutlu. Ayrıca, bu güç bankasının işe yaramaz olduğu ortaya çıkarsa, 108 $ ‘ı (satış vergisi ile) tuvalete atmanın eşdeğerini yapmış olabileceğimi de anlıyorum.

İşte bu yüzden bu riski almaya hazırım.

Teşekkürler, nefret ediyorum. Bu, hâlâ tasnif ettiğim ve etiketlediğim birkaç kutudan biri.
Fotoğraf: Victoria Song / The Mediazone

Akıllı saatler, hala tescilli şarj cihazlarına dayanan birkaç cihaz türünden biri olma ayrıcalığına sahiptir. Apple, Samsung, Fossil, Google, Fitbit, Garmin, Mobvoi ve birkaç çekmeceye ve kutuya bölünmüş bir düzine diğer çeşitli giyilebilir markalardan bir Medusa yuvası akıllı saat şarj cihazım var. Yasa koyucular telefonları, tabletleri ve diğer gadget üreticilerini bir şarj standardı etrafında birleşmeleri için teşvik edebilirken, giyilebilir teknolojiye güç sağlamak benzersiz zorluklarla birlikte geliyor.

Birkaç yıl önce “koleksiyonumdan” bıkmış bir şekilde, Fitbit’in daha önce birkaç ürün için kullandığı NewDealDesign ajansını kuran tasarımcı Gadi Amit’i aradım. Bana, ister USB-C ister başka bir şey olsun, her standartlaştırılmış konektörün, rahatça giyilebilecek kadar küçük bir giyilebilir cihazla çalışamayacak kadar büyük olduğunu söyledi. Bu aynı zamanda kablosuz şarj bobinlerine de uzanır.

Başka bir konu? Akıllı saatler, sağlık izleme sensörlerini cildinize oturabilmeleri için alt kısma yerleştirirken, ekran dang ekranını gerçekten görebilmeniz için karşı tarafa yerleştirilmiştir. Bu, cihaz üreticilerine bir şarj mekanizmasını fiziksel olarak nereye yerleştirebilecekleri konusunda çok sınırlı seçenekler bırakıyor. İşleri daha da karmaşık hale getiren şirketler, bir cihazdan diğerine aynı sensörleri veya bileşenleri kullanamayabilir. Dahili bileşenlerin herhangi bir dramatik revizyonu veya tasarım değişikliği, daha sonra bir tamamen yeni şarj cihazı, eski şarj cihazıyla neredeyse aynı görünse bile.

Amiral gemisi akıllı saatler, aynı zamanda, eski zamanların güç açısından daha verimli spor bantlarına kıyasla etkileyici olmayan pil ömrü konusunda da bir üne sahiptir. Gelişmiş GPS, her zaman açık OLED ekranlar, sürekli sağlık takibi, hücresel bağlantı — bunların tümü pil tasarrufu sağlayan özelliklerdir. Saat ne kadar gelişmiş olursa, pil ömrü o kadar kötü olur. Yazılım yenilikleri yıllar içinde pil ömrünü artırdı, ancak hızlı şarj, hızlı, kolay ve rahat akıllı saat pil bilmecesinden taviz.

Hızlı şarj olan bir güç bankası, doğru Apple Watch kablosunu paketleyip paketlemediğimi asla merak etmemek anlamına gelir

Tek sorun, hızlı şarjın normal şarjdan farklı teknik gereksinimleri olmasıdır. Ve bunun anlamı – tahmin ettiniz – bu özelliğin eklenmesi, yepyeni bir tescilli şarj cihazı gerektiriyor. Apple Watch söz konusu olduğunda, Apple, Series 7 ile hızlı şarjı tanıttığında, yeni USB-C Apple Watch şarj cihazına ihtiyacınız olduğu anlamına geliyordu. Ve A 5 watt’tan fazla güç sağlayabilen güç tuğlası. Apple cihazlarıyla birlikte gelen o küçük küpler? Bunlar işe yaramayacak. Ve “e-atık nedenlerinden” dolayı, hızlı şarj uyumlu Apple Watch’lara yükselttiğinizde daha yeni power brick dahil değildir.

Bu nedenle, ortalama bir tüketicinin, hızlı şarjı etkinleştirmek için doğru akıllı saat şarj cihazını ve elektrikli güç ünitesi kombinasyonunu kullanıp kullanmadığını bir bakışta anlaması kafa karıştırıcı olabilir. Eşimin dediği gibi, “Eski ve yeni şarj cihazlarının oldukça benzer görünmesi yardımcı olmuyor.” (Profesyonel ipucu: her zaman disk üzerinde bir USB-C konektörü ve gümüş destek olup olmadığını kontrol edin.) Bu sadece Apple’ın kendi şarj cihazlarıyla, kaybederseniz değiştirmek için bir kol ve bir bacağa mal olur. Gerekli özeni göstermezseniz, üçüncü taraf pazarındaki herkes için vahşi bir bedava olabilir. Ve yalnızca Apple şarj cihazlarına bağlı kalmak isteseniz bile, bunlar da her zaman işe yaramaz.

Bu şey Apple Watch’ınızı hızlı şarj etmeyecek.
Fotoğraf: Dieter Bohn / The Mediazone

Örnek olay: Apple’ın MagSafe Duo’su. Hareket halindeyken iPhone ve Apple Watch’unuzu şarj etme ayrıcalığı saçma sapan bir 130 $’a mal olsa da, saati hızlı şarj etmek için kullanamazsınız.

Bu üçüncü taraf 3’ü 1 arada şarj standları? Yalnızca bazıları Apple Watch Series 7, 8 ve Ultra için hızlı şarjı destekler. Belkin gibi Apple’ın birlikte çalıştığı aksesuar üreticilerinden alıyor olsanız bile. Noel için 3’ü 1 arada Belkin şarj standı istemekle hata yaptım ve akrabalarım bana aldıklarının saat için hızlı şarjı destekleyip desteklemediğini kontrol etmediler. Şimdi olmasa da onunla sıkışıp kaldım ihtiyacım olan tek şey sabahları bir saatlik koşu için uyandığımda Apple Watch pilim yüzde 10’da. Sonuç olarak, komodinim etiketli kablolardan oluşan bir spagetti tümseği oldu, böylece yarı uykudayken bile doğru cihazın doğru hızda şarj olması için doğru şarj cihazını seçebilirim.

Seyahati unut. Evden uzaktayken test ettiğim üç ila beş giyilebilir cihaz için doğru şarj cihazlarını, parçaları ve güç bankalarını paketlemek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Kendime rağmen saçmaladım. Daha da kötüsü, giyilebilir şarj cihazları tarafından kullanılan manyetik kablosuz diskler ve pimler, benim güvenli dediğim şey değil. Telefonunuzu normal bir güç bankasına bağlayabilir, sırt çantanıza atabilir ve telefonunuzun şarj olacağından emin olabilirsiniz. Bu akıllı saatler için geçerli değil. Bu, atalarınızın ruhlarının belirli bir günde manyetik şarj diskinizi kutsayıp kutsamayacağına ve geçiş sırasında itilip kakılmayacağınıza bağlıdır.

Bu benim sorunum tabi. Ancak giyilebilir cihazları incelemeseniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce kablo olsa bile, her zaman bir kabloyu geride bırakma, paketlerken yanlış kabloyu kapma ve yeni bir şarj cihazı alma ya da kabul etme seçeneğine sahip olma riski vardır. eve dönene kadar saatin ölü.

Telefonunuzu normal bir güç bankasına bağlayabilir, sırt çantanıza atabilir ve telefonunuzun şarj olacağından emin olabilirsiniz. Bu akıllı saatler için geçerli değil

Bu Belkin BoostCharge Pro’nun sözünü yerine getirip getirmeyeceğini bilmiyorum. O kadar çok yandım ki beklentilerimi yumuşatmaya çalışıyorum. Ancak resimdeki bu küçük bölümün, Apple Watch’umu güvenli bir şekilde ona bağlayabileceğim gibi göründüğü fikri Ve telefonumu tak? Ve potansiyel olarak çantamdan iki veya üç ekstra kabloyu ortadan kaldırıyor mu? Ve Bu tek şeyi alırsam, cihazımı hızlı şarj edeceğinden yüzde 100 emin olacağım konusunda bana güven ver. Ve belki 3-5 güç bankası çeşitleri karşılığında akıllı saat kablolarımı atmama izin verin? Bir kez olsun, buruşmuş kalbimde yeterince umut yanıyor ki lanet şeyi kendim test etmek için ön sipariş verdim.

Bunu var etmeye çalıştığı için Belkin’i kutsa. Büyük olasılıkla gemiye binecek ve bunu daha ucuz bir fiyata yapacak olan taklitçiler ordusunu kutsayın. Bunu Samsung, Google, Fossil ve diğer akıllı saatler için yapacak olan taklitçilerin kaçınılmaz taklitçilerini kutsayın.

Bu şey gönderilir gönderilmez geri rapor vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir