Call Her Daddy’den Alex Cooper kendi podcast ağını kuruyor

Spotify’ın önde gelen kadın podcaster’ı kollara ayrılıyor. Alex Cooper tarafından görüntülenen bir duyuruya göre, The Unwell Network adlı Z Kuşağı odaklı yeni bir podcast ağı başlattı. Sınır.

Yeni şirket, Cooper’ın bu yıl ortağı Matt Kaplan ile kurduğu medya şirketi Trending’in bir yan kuruluşu olacak. Alix Earle ve Madeline Argy – Y2K’dan sonra doğmuş bir kitle arasında çoğunlukla popüler olan iki TikTok kişiliği – şovlara ev sahipliği yapmak için gemiye geldi. Unwell, Studio71’in eski kıdemli operasyon direktörü Moorea Mongelli’yi başkan olarak görev yapması için görevlendirdi.

“Bildiğimiz şekliyle uzun biçimli içeriği dönüştüreceğini bildiğimiz bir ana bilgisayar listesi oluşturduk. Ekibimiz, yalnızca kendileri için hazırlanmış Z Kuşağı izleyici içeriğini getirmekten mutluluk duyuyor” dedi.

Multimilyon dolarlık münhasırlık podcast anlaşmaları dönemi sona ermiş gibi görünüyor

Babanı ara The Unwell Network’ün bir parçası olacak, ancak şov Spotify’a özel kalacak. Bununla birlikte, ağın yaklaşan podcast listeleri Spotify ile ilişkilendirilmeyecek ve diğer podcast oynatıcılarda mevcut olacak.

Cooper’ın Babanı ara Seks ve ilişkilere odaklanan bir röportaj programı olan podcast, ses deviyle 60 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladıktan sonra 2021’den beri Spotify’a özel. Bu, Spotify’ın daha pahalı anlaşmalarından biriydi, ancak şirketin 2020’de Joe Rogan ile imzaladığı tahmini 200 milyon dolarlık anlaşmanın çok altında. röportajlarından video kliplerle.

Ancak Spotify maliyetleri düşürmeyi ve gösterişli münhasırlık stratejisinden uzaklaşmayı hedeflediğinden, multimilyon dolarlık münhasır podcast anlaşmaları dönemi sona ermiş gibi görünüyor. Geçen ay, Spotify ve The Ringer Podcast Network açıklandı Speidi’nin 16. DakikasıHeidi Montag ve Spencer Pratt’ın sunduğu, iki eski realite yıldızı Tepelerson bölümü 2010’da yayınlanan bir MTV realite şovu. Hız Spotify’a özel olmayacak – Trevor Noah tarafından sunulan bir Spotify orijinal podcast’inin de bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Bu, Cooper’ın neden Z Kuşağı’na yöneldiğini açıklayabilir. Z Kuşağı’nın podcast tüketimi artıyor ve çeşitli platformlar ve biçimler üzerinden dinlemeye açık. SXM Media ve Edison Research’ün yakın tarihli bir raporuna göre, son beş yılda aylık podcast tüketimi yüzde 57 arttı. Grup, aynı zamanda, podcast’lerin Twitch’in akış tarzı formatını taklit ettiği ve bölümlerin birden fazla saate yayılabileceği YouTube’da podcast izleme olasılığı en yüksek olan gruptur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir