Çarpıcı yazarlar aylar sonra ilk kez Hollywood stüdyolarıyla buluştu

Amerika Yazarlar Birliği (WGA) dün, Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği’nin (AMPTP) temsilcileriyle görüşmeleri sürdürmek için gizli bir şekilde görüşmek üzere bir araya geldi, ancak toplantı, müzakerelerin yeniden başlatılması konusunda kesin bir anlaşma sağlanamadan sona erdi. (aracılığıyla Son teslim tarihi). AMPTP, “üye stüdyolarına danışmak” için geri çekildikten sonra, WGA, stüdyoların toplantının ayrıntılarını basına sızdırdığını söyleyerek üyelerine tartışmanın ayrıntılarını açıklayan bir e-posta gönderdi.

Cuma günkü konuşmada, WGA’nın üyelerine yazdığı mektuba göre AMPTP, “yazarlara özgü birkaç TV minimumu” için daha fazlasını sunmaya istekli olduğunu ve stüdyo yapay zeka kullanımını tartışmaya istekli olduğunu, ancak başarıya dayalı düşünmeyeceğini söyledi. artıklar veya yazarların odalarını korumak. (Açıklama: Vox Media’nın aşağıdakileri içeren editör ekibi Sınıraynı zamanda Doğu Amerika Yazarlar Birliği ile de sendikalıdır.)

WGA ayrıca e-postasında, AMPTP’nin taleplerinden minimum akış artıkları oluşturmak gibi diğer birkaç teklifi ele almaya istekli görünmediğini söyledi. Mektuba göre, WGA temsilcisi Ellen Stutzman, AMPTP’ye, grevin gündeme getirdiği “tüm temel sorunların” yeni bir sözleşmede ele alınması gerektiğini açıkça belirtti. diğer sendikaların grev sıralarını onurlandırmak için bireysel WGA üyeleri.”

Bununla birlikte, “duruma yakın bir kaynağa” göre görüşmelerin yakında devam etmesi bekleniyor. Çeşitlilik, Her iki tarafın liderliği üyeleriyle Cuma toplantısı hakkında görüştükten sonra, iki tarafın “önümüzdeki günlerde” iletişimlerini yeniden başlatmayı beklediğini bildirdi. Çeşitlilik toplantı odasındaki havanın “biraz sert” olduğunu, ancak “yakın vadeli müzakereleri imkansız kılacak kadar gergin olmadığını” bildiriyor.

Güncelleme 5 Ağustos 2023, 10:38 ET: Bir WGA West sosyal medya gönderisini gömdü ve toplantı hakkında yayınlanan mektubuna doğrudan bir bağlantı ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir