Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 383 personel alacak


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer saha ilana göre, Bakanlığın merkez teşkilatına 25 müfettiş yardımcısı, 74 muhit ve şehircilik uzman yardımcısı, 14 coğrafi malûmat sistemleri uzman yardımcısı alımı yapılacak. Taşra teşkilatına 220 milli emlak uzman yardımcısı, 30 milli emlak denetmen yardımcısı alınacak. İklim Değişikliği Başkanlığına ise 20 iklim değişikliği uzman yardımcısı alımı yapılacak.


Alımlar, iki kademeli olmak üzere yazılı ve sözlü sınavla yapılacak.


Başvurular Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın internet sayfası veya açınık-Devlet (Kariyer Kapısı) üzerinden elektronik ortamda yapılacak.


Atama yapılacak kadrolara ilişkin öğrenim dallarına göre KPSS puan türleri, asgari taban puan sıralamasına göre kaç adayın çağrı edileceği, yarışma sınavına katılacak adaylarda aranan genel ve özel şartlar, müracaat tarihi, yeri, şekli ve istenecek vesaik, yarışma sınavının yeri, şekli, tarihi, sınav konuları ile ağırbaşlılık puanları ve başka hususlar Bakanlığın internet sitesinde henüz sonra yayınlanacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Generated by Feedzy