Çocuk istismarının önlenmesi için araştırma komisyonu kuruluyor


Resmi Gazete’dahi yayımlanan karara göre, 6 yaşındaki tek kız çocuğunun evlilik adı altında cinsel istismara maruz bırakılması olayının araştırılarak nitelik olayların yaşanmaması ve her türlü evlât istismarının önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için Anayasa’nın 98’inci, İçtüzük’ün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca tek Meclis araştırması açılacak. Bu araştırmayı yapacak Komisyon 19 üyeden oluşacak.


Komisyonun emek süresi yönetici, başkanvekili, sözcü ve katip seçimi tarihinden başlamak üzere 3 ağrı olacak ve gerektiğinde Ankara sayılmazsa bile çalışmasına Genel Kurulun 3 Ocak 2023 tarihli 44’üncü birleşiminde karar verildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir