Coinbase, SEC tarafından iddia edilen menkul kıymetler yasası ihlalleri konusunda uyardı

Coinbase yöneticileri bugün kripto borsasının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir “Kuyu Bildirimi” aldığını ve bu da bir soruşturmanın ardından kurum personelinin bir tür yaptırım eylemi önermeyi planladığını açıkladı. Bu, suçlamaları veya davaları içerebilir, ancak bunların hiçbiri henüz gerçekleşmedi.

Coinbase’e göre sorun, “listelenen dijital varlıklarımızın, staking hizmetimiz Coinbase Earn, Coinbase Prime ve Coinbase Wallet’ın tanımlanmamış bir kısmı”. Coinbase baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, şirketin SEC’den aldığı mektubun (PDF) bir kopyasını paylaştı, bundan şikayetçi “Geçtiğimiz 9 ayda CB, SEC ile 30’dan fazla kez bir araya geldi ve kayda giden bir yol oluşturmak için işimizin ayrıntılarını paylaştı. Bu süre zarfında SEC, neyin değiştirileceği veya nasıl kayıt olunacağı konusunda temel olarak 0 geri bildirimde bulunmadı. Bunun yerine, bugün bir Wells bildirimi aldık.”

Coinbase, 2021’de başlatmayı denemeden önce Lend programı hakkında bir Wells mektubu aldığında, SEC’in güvenliğin ne olduğu veya şirketin nasıl kayıt olabileceği konusunda net bilgi vermediğini söyleyerek benzer notlara sahipti. Grewal ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un tweet konuları Mektup hakkında Coinbase’in mahkemede duruşunu (sunduğu ürünlerin menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini) savunmaya hazırlandığını, ancak şu ana kadar herhangi bir dava veya tedbir kararı verilmediğini söylüyor.

Şimdilik, şirketin blog yazısı müşterilere ve yatırımcılara “İçiniz rahat olsun, Coinbase ürün ve hizmetleri her zamanki gibi çalışmaya devam ediyor — bugünkü haberler mevcut ürün veya hizmetlerimizde herhangi bir değişiklik gerektirmiyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir